- Reklama -
Banner

Nowa Zelandia zalegalizuje marihuanę? Obywatele zagłosują w referendum w 2020 roku

Nowa Zelandia w 2020 r. zorganizuje referendum w sprawie legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, ngłosił rząd w poniedziałek. Minister sprawiedliwości Andrew Little powiedział, że głosowanie odbędzie się w ogólnokrajowych wyborach powszechnych.

“Wiemy, kiedy to nastąpi, mamy zobowiązanie, że będzie ono wiążące, a teraz jest tylko kwestia uzupełnienia szczegółów”, powiedział Little.

Premier Jacinda Ardern i Partia Pracy utworzyli koalicyjny rząd w ubiegłym roku, częściowo zapewniając inne strony, że wkrótce odbędzie się głosowanie nad legalizacją marihuany.

Mieszkańcy Nowej Zelandii chcą legalizacji

Legalizacja marihuany rekreacyjnej jest szeroko popierana w Nowej Zelandii. W sondażu przeprowadzonym w 2017 r. stwierdzono, że prawie dwie trzecie popiera legalizację posiadania konopi indyjskich, a ponad 80 procent poparło możliwość używania marihuany do celów medycznych.

“Od dziesięcioleci prowadzimy niezliczone badania opinii publicznej, potwierdzając, że Nowozelandczycy zdecydowanie wyprzedzają działania polityczne w kwestii reformy prawa związanego z konopiami” – powiedziała Chloe Swarbrick, rzecznik Partii Zielonych

Audrey Young, dziennikarka z New Zealand Herald, powiedziała, że opinia publiczna zmierza w kierunku “liberalizacji prawa”.

“Dzieje się tak z powodu dwóch rzeczy – postępu w leczniczym zastosowaniu konopi indyjskich i właśnie uchwalonego prawa (dotyczącego medycznej marihuany – przyp.red) , a także tego, że opinia publiczna uważa, że wojna z narkotykami została przegrana i zdrowe podejście jest tym, co należy przyjąć”, powiedziany.

Jeśli referendum w 2020 r. się powiedzie, Nowa Zelandia będzie pierwszym państwem Azji i Pacyfiku, który zalegalizuje rekreacyjne wykorzystanie konopi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • X-MAX V3 Pro

  339 

Mogą Cię zainteresować