- Reklama -
Banner

Nowa Zelandia ogłasza projekt legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych

Rząd Nowej Zelandii ma w planach legalizację i regulację marihuany i chce wiedzieć, co na ten temat myśli społeczeństwo. W przyszłym roku wyborcy będą decydować, czy opowiadają się za legalizacją rekreacyjną, czy przeciwko niej, zgodnie z propozycją zawartą w projekcie ustawy. Prawodawcy planują wprowadzić ostateczny, bardziej szczegółowy projekt ustawy na początku 2020 r. Urzędnicy rządowi mają nadzieję, że wczesne wydanie projektu ustawy zachęci opinię publiczną do debaty na temat legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

W przyszłym roku wyborcy z Nowej Zelandii będą mogli zagłosować za lub przeciwko legalizacji. Pytanie referendalne będzie proste: Czy popierasz projekt ustawy o legalizacji i regulacji marihuany? Tak lub nie.

Nowozelandczycy będą musieli zostać poinformowani o podstawowych elementach projektu ustawy. Choć wciąż trwają prace nad ostatecznym projektem ustawy, szczególnie w zakresie szczegółów regulacyjnych, wersja robocza nadal przedstawia dość jasny obraz tego, jak będzie wyglądała legalizacja w Nowej Zelandii.

Projekt ustawy przewiduje ustanowienie minimalnego wieku niezbędnego do zakupu, posiadania i używania marihuany wynoszący 20 lat. Używanie konopi byłoby legalne w prywatnych posiadłościach i lokalach posiadających licencje na używanie konopi. Osoby zainteresowane prywatną uprawą konopi indyjskich i dzieleniem się nimi musiałyby spełniać określone warunki i ograniczenia dotyczące swoich upraw, takie jak ograniczenie do uprawy dwóch roślin. Firmy spotkałyby się z zakazem marketingu i reklamy, a jednocześnie byłyby zobowiązane do dostarczania komunikatów mających na celu redukcję szkód.

Ustawa ograniczyłaby również sprzedaż konopi indyjskich tylko do sprzedaży bezpośredniej. Innymi słowy, konsumenci nie będą mogli kupować konopi online ani zamawiać jej zdalnie, a zakup mógłby się odbywać jedynie w sklepach stacjonarnych. Proponowany system licencjonowania dałby rządowi Nowej Zelandii kontrolę nad wszystkimi etapami łańcucha dostaw, a także ograniczyłby ilość marihuany, którą producenci i hodowcy mogą wyprodukować.

W komunikacie prasowym informującym o wydaniu projektu ustawy o legalizacji minister sprawiedliwości Andrew Little powiedział, że „głównym celem przepisów jest ograniczenie ogólnego używania konopi indyjskich i ograniczenie dostępu młodych ludzi do konopi”.

Ponad 50 procent głosów „tak” w referendum nie doprowadzi do automatycznego zalegalizowania marihuany w Nowej Zelandii. Jeśli 50% wyborców opowie się za legalizacją, projekt ustawy trafi do kolejnej debaty w Parlamencie. Ostatecznie końcowym rezultatem tego procesu parlamentarnego będzie legalizacja.

Ponad 50 procent głosów na „nie” zablokowałoby legalizację marihuany w Nowej Zelandii. Medyczna marihuana i konopie włókniste, które są obecnie legalne w Nowej Zelandii, nie zostaną zdelegalizowane, jeśli ponad 50% wyborców będzie przeciwnych legalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować