- Reklama -
Banner

Nowa monografia konopi indyjskich w Europejskiej Farmakopei: Co to oznacza dla przemysłu?

W czerwcu, po spotkaniu Komisji Europejskiej Farmakopei, opublikowano pierwszą monografię kwiatu konopi. Takie monografie służą jako wskazówki dotyczące podstawowych specyfikacji leków roślinnych. Jest to pierwsza współczesna oficjalna monografia konopi w szeroko przyjętej farmakopei.

Monografia dotycząca kwiatu konopi jest już dostępna online i zostanie opublikowana w dodatku 11.5 Europejskiej Farmakopei (Ph. Eur.) w styczniu 2024 roku. Zawiera ona informacje na temat prawidłowego zbierania i przetwarzania próbek suszonego kwiatu konopi. Jest przeznaczona do użycia z Ogólną Monografią dotyczącą Leków Roślinnych, która zawiera dodatkowe wymagania.

Europejski Dyrektoriat ds. Jakości Leków i Opieki Zdrowotnej (EDQM) planuje zorganizować webinar dla swoich członków 14 grudnia 2023 r., aby przedstawić nową monografię. Wdrożenie tekstu jest zaplanowane na 1 lipca 2024 r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wpływ monografii na rynek medycznej marihuany

Nowa monografia uwzględnia informacje otrzymane od kilku krajowych organów dotyczących stosowania konopi w ich jurysdykcji. Ustala dodatkowe limity dla arsenu, kadmu i ołowiu w przypadkach, gdy roślina lecznicza musi być przepisywana pacjentom.

Monografia będzie miała kluczowe znaczenie dla firm produkujących konopie w Europie oraz eksportujących na rynek europejski. Ustali ona jasne kryteria klasyfikacji różnych chemotypów konopi i określi konkretne testy/wymagania dotyczące identyfikacji, zawartości obcych materiałów, straty podczas suszenia, metali ciężkich oraz zawartości kannabinoidów.

Opinia ekspercka

Tom Ulanowski, przewodniczący Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Jakości C-45, które reprezentuje laboratoria i inne podmioty w kanadyjskim przemyśle konopi, w StratCann, stwierdził: “Znaczenie i wpływ Europejskiej Farmakopei na kanadyjski i światowy przemysł konopny jest ogromny. Włączenie monografii poświęconej konopiom potwierdza rosnącą akceptację tej rośliny i dostarcza potrzebnej jasności producentom konopi w Kanadzie i na całym świecie.”

Dodał również, że laboratoria analizujące konopie będą musiały uwzględnić te zmiany, kiedy wejdą one w życie w przyszłym roku.

Ulanowski dodał: „Kanadyjscy producenci konopi zazwyczaj korzystają z amerykańskiej lub europejskiej farmakopei do wypuszczania partii kwiatów konopi, zarówno na rynki krajowe, jak i międzynarodowe. Ta nowa monografia wymusi na firmach aktualizację kryteriów wypuszczania partii i testowania do lipca 2024 roku. Laboratoria analityczne mogą także potrzebować rozszerzenia zakresu swoich usług testowych, aby spełniać wymagania nowej monografii.

„Wpływ tej monografii jest znaczący. Kształtuje ona rynki europejskie i kanadyjskie, ale ma również potencjał, aby wpłynąć na trajektorię Farmakopei Stanów Zjednoczonych, która jeszcze nie opublikowała własnej monografii poświęconej konopiom.”

Monografia konopi w Farmakopei Stanów Zjednoczonych

Farmakopea Stanów Zjednoczonych (USP) także niedawno zaproponowała nową monografię dotyczącą konopi. Autorzy nowej monografii USP napisali wcześniej: “Jako część systemu bezpieczeństwa chroniącego zdrowie publiczne w Stanach Zjednoczonych, USP podejmuje kroki, aby chronić pacjentów przed narażeniem na niespełniające standardów, zbyt mocne, zanieczyszczone lub podrobione konopie przeznaczone do użytku medycznego zgodnie z prawem stanowym.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować