- Reklama -
Banner

Niemiecki minister zdrowia otrzymuje “bardzo pozytywną opinię” od UE na temat legalizacji marihuany

Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach powiedział wczoraj w Brukseli, że otrzymał “bardzo pozytywną opinię” od Komisji Europejskiej na temat legalizacji konopi w kraju, donosi NTV.

Lauterbach uważa, że Unia Europejska (UE) zatwierdzi jego plany dotyczące pełnej legalizacji konopi w Niemczech i ogłosił, że “w nadchodzących tygodniach” zostanie przedstawiony projekt ustawy.

Niemcy już kilkakrotnie wyrażali swoją chęć wprowadzenia pełnej legalizacji konopi, ale proces okazał się dość złożony i pojawiło się kilka obaw, w tym czy legalizacja będzie zgodna z prawem europejskim.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Projekt legalizacji marihuany w Niemczech weryfikowany jest przez Komisję Europejską i dziś wydaje się, że został podjęty kolejny krok naprzód, aby przezwyciężyć przeszkody regulacyjne.

W 2021 roku około 4 miliony osób używało konopi w Niemczech, z czego 25% było poniżej 24 roku życia. Badanie przeprowadzone przez Düsseldorf Institute for Competition Economics wykazało w zeszłym roku, że pełna legalizacja mogłaby wygenerować roczne wpływy podatkowe w wysokości około 4,7 miliarda euro oraz 27 tysięcy nowych miejsc pracy, ale trzeba byłoby przełamać największą barierę: prawo UE.

„Wkrótce przedstawimy propozycję, która działa, to znaczy jest zgodna z prawem europejskim” – powiedział Lauterbach.

Według NTV minister był optymistycznie nastawiony do tego, że projekt zmniejszy przestępczość związaną z narkotykami i a konopie będą bezpieczniejsze dla konsumentów.

Lauterbach przedstawił kluczowe punkty dotyczące legalizacji konopi w październiku zeszłego roku. Projekt legalizacji marihuany w Niemczech przewiduje, że:

 • Posiadanie będzie ograniczone do 20 gramów konopi dla dorosłych w wieku 18 lat i starszych
 • Uprawa marihuany w domu będzie dozwolona, ale ograniczona do dwóch roślin.
 • Produkty z konopi będą sprzedawane w licencjonowanych sklepach i aptekach, a rząd planuje wprowadzić limity THC do 15% oraz limit ustalony na 10% dla osób w wieku od 18 do 21 lat.
 • Podatki muszą być ustalone tak, aby cena detaliczna była zbliżona do ceny czarnorynkowej
 • Wszelkie działania marketingowe i reklamowe produktów z konopi będą zabronione, a przychodnie będą znajdować się z dala od szkół, placówek dla dzieci i młodzieży.
 • Marihuana sprzedawana w Niemczech musi być uprawiana i produkowana w kraju. W związku z tym import produktów z konopi indyjskich z zagranicy będzie zakazany.
 • Konsumenci marihuany poniżej 18 roku życia, którzy zostali przyłapani na posiadaniu marihuany, nie będą karani, ale ich konopie będą rekwirowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować