- Reklama -
Banner

Niemcy zezwolą na zakup 20 gramów marihuany i uprawę 2 roślin konopi

Niemiecka agencja prasowa RND ujawniła dokument zawierający kluczowe szczegóły planu legalizacji marihuany. Choć jego zapisy są dosyć restrykcyjne, to wciąż jest to ważna informacja dla Europy i reszty świata.

Plan reformy, który został opublikowany przez grupę prasową RND, wskazuje, że marihuana zostanie zalegalizowana, co pozwoli na jej zakup, posiadanie i uprawę. Wszelkie reklamy promujące konopie będą zakazane.

Najważniejsze szczegóły planu legalizacji

 • Posiadanie będzie ograniczone do 20 gramów konopi dla dorosłych w wieku 18 lat i starszych
 • Uprawa marihuany w domu będzie dozwolona, ale ograniczona do dwóch roślin.
 • Produkty z konopi będą sprzedawane w licencjonowanych sklepach i aptekach, a rząd planuje wprowadzić limity THC do 15% oraz limit ustalony na 10% dla osób w wieku od 18 do 21 lat.
 • Podatki muszą być ustalone tak, aby cena detaliczna była zbliżona do ceny czarnorynkowej
 • Wszelkie działania marketingowe i reklamowe produktów z konopi będą zabronione, a przychodnie będą znajdować się z dala od szkół, placówek dla dzieci i młodzieży.
 • Marihuana sprzedawana w Niemczech musi być uprawiana i produkowana w kraju. W związku z tym import produktów z konopi indyjskich z zagranicy będzie zakazany.
 • Konsumenci marihuany poniżej 18 roku życia, którzy zostali przyłapani na posiadaniu marihuany, nie będą karani, ale ich konopie będą rekwirowane

20 gramów na własny użytek

Zgodnie z planem Niemiec, dorośli będą mogli kupić do 20 gramów marihuany sprzedawanej w sklepach. Istnieje szansa, że będą sprzedawane również w aptekach i “sklepach specjalistycznych”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Niektóre ograniczenia dotyczą stężenia THC w sprzedawanych konopiach. Marihuana będzie miała limit THC wynoszący 15%. W przypadku młodych dorosłych, w wieku od 18 do 21 lat, będą oni mogli kupić marihuanę z 10% limitem THC, co wydaje się inteligentnym, choć konserwatywnym sposobem ograniczenie szkód związanych z używaniem konopi.

Plan wyjaśnia również, że konopie sprzedawane w Niemczech muszą być produkowane w kraju, aby ominąć prawo międzynarodowe i uniknąć konfliktów.

Podczas gdy wielu świętuje decyzję Niemiec, kilku niemieckich polityków uznało ten plan za zbyt restrykcyjny. Kristine Lütke, rzeczniczka Wolnej Demokratycznej Partii Liberalnej ds. polityki narkotykowej, powiedziała, że niektóre z ograniczeń popchną ludzi na czarny rynek.

Nadchodzi efekt domina?

Decyzja Niemiec o legalizacji marihuany była od dawna oczekiwana, a rząd złożył tę obietnicę rok temu. Pomysł legalizacji został przeanalizowany przez ekspertów, stanowiąc znaczący krok dla marihuany w Unii Europejskiej i na świecie. Niemcy są największą gospodarką UE i wyznacznikiem dla innych krajów.

Na początku tego roku The Guardian rozmawiał z kilkoma ekspertami, którzy przedstawili swoje opinie na temat tego, dlaczego legalna marihuana w Niemczech zmienia zasady gry.

Na pewno będzie efekt domina – powiedział Justin Haucap, dyrektor Dusseldorf Institute for Competition Economics. „Kraje europejskie, które mają znacznie większy problem z nielegalnym używaniem konopi, takie jak Francja, bardzo uważnie obserwują, co robią obecnie Niemcy”.

2 KOMENTARZE

 1. Z dwóch roślin z pewnością uzyska się więcej, niż 20 g. Więc w samej propozycji ustawy jest sprzeczność.

  • 20g to jest ilość jaką można kupić jednorazowo a nie ilość którą można posiadać w domu to coś innego tego jeszcze nie powiedzieli. Pozdrawiam 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować