- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Niemcy zezwolą na zakup 20 gramów marihuany i uprawę 2 roślin konopi

Niemiecka agencja prasowa RND ujawniła dokument zawierający kluczowe szczegóły planu legalizacji marihuany. Choć jego zapisy są dosyć restrykcyjne, to wciąż jest to ważna informacja dla Europy i reszty świata.

Niemiecki rząd zapowiada szczegóły planu legalizacji marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Plan reformy, który został opublikowany przez grupę prasową RND, wskazuje, że marihuana zostanie zalegalizowana, co pozwoli na jej zakup, posiadanie i uprawę. Wszelkie reklamy promujące konopie będą zakazane.

Najważniejsze szczegóły planu legalizacji

  • Posiadanie będzie ograniczone do 20 gramów konopi dla dorosłych w wieku 18 lat i starszych
  • Uprawa marihuany w domu będzie dozwolona, ale ograniczona do dwóch roślin.
  • Produkty z konopi będą sprzedawane w licencjonowanych sklepach i aptekach, a rząd planuje wprowadzić limity THC do 15% oraz limit ustalony na 10% dla osób w wieku od 18 do 21 lat.
  • Podatki muszą być ustalone tak, aby cena detaliczna była zbliżona do ceny czarnorynkowej
  • Wszelkie działania marketingowe i reklamowe produktów z konopi będą zabronione, a przychodnie będą znajdować się z dala od szkół, placówek dla dzieci i młodzieży.
  • Marihuana sprzedawana w Niemczech musi być uprawiana i produkowana w kraju. W związku z tym import produktów z konopi indyjskich z zagranicy będzie zakazany.
  • Konsumenci marihuany poniżej 18 roku życia, którzy zostali przyłapani na posiadaniu marihuany, nie będą karani, ale ich konopie będą rekwirowane

20 gramów na własny użytek

Zgodnie z planem Niemiec, dorośli będą mogli kupić do 20 gramów marihuany sprzedawanej w sklepach. Istnieje szansa, że będą sprzedawane również w aptekach i “sklepach specjalistycznych”.

Niektóre ograniczenia dotyczą stężenia THC w sprzedawanych konopiach. Marihuana będzie miała limit THC wynoszący 15%. W przypadku młodych dorosłych, w wieku od 18 do 21 lat, będą oni mogli kupić marihuanę z 10% limitem THC, co wydaje się inteligentnym, choć konserwatywnym sposobem ograniczenie szkód związanych z używaniem konopi.

Plan wyjaśnia również, że konopie sprzedawane w Niemczech muszą być produkowane w kraju, aby ominąć prawo międzynarodowe i uniknąć konfliktów.

- Reklama - Cannabis Light logo

Podczas gdy wielu świętuje decyzję Niemiec, kilku niemieckich polityków uznało ten plan za zbyt restrykcyjny. Kristine Lütke, rzeczniczka Wolnej Demokratycznej Partii Liberalnej ds. polityki narkotykowej, powiedziała, że niektóre z ograniczeń popchną ludzi na czarny rynek.

Nadchodzi efekt domina?

Decyzja Niemiec o legalizacji marihuany była od dawna oczekiwana, a rząd złożył tę obietnicę rok temu. Pomysł legalizacji został przeanalizowany przez ekspertów, stanowiąc znaczący krok dla marihuany w Unii Europejskiej i na świecie. Niemcy są największą gospodarką UE i wyznacznikiem dla innych krajów.

Na początku tego roku The Guardian rozmawiał z kilkoma ekspertami, którzy przedstawili swoje opinie na temat tego, dlaczego legalna marihuana w Niemczech zmienia zasady gry.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na pewno będzie efekt domina – powiedział Justin Haucap, dyrektor Dusseldorf Institute for Competition Economics. „Kraje europejskie, które mają znacznie większy problem z nielegalnym używaniem konopi, takie jak Francja, bardzo uważnie obserwują, co robią obecnie Niemcy”.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -