- Reklama -
Banner

Niemcy zalegalizują marihuanę dla dorosłych! Przewidują sprzedaż 400 ton rocznie

Niemcy zalegalizują marihuanę, stając się pierwszym europejskim krajem, który zezwoli na uregulowaną dystrybucję i sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych w licencjonowanych sklepach. Liderzy partii z nadchodzącej koalicji rządowej w Niemczech osiągnęli porozumienie w sprawie legalizacji marihuany w całym kraju – poinformowała wczoraj grupa medialna die Funke Mediengruppe oraz Der Spiegel.

Oczekuje się, że ustawa o legalizacji konopi indyjskich dla dorosłych zostanie wprowadzona podczas najbliższej sesji legislacyjnej. Projekt nowej ustawy ma również na celu redukcję szkód związanych z narkotykami oraz ograniczenie reklamy tytoniu i alkoholu, a także konopi indyjskich.

Obecnie posiadanie marihuany na własny użytek jest w Niemczech zdekryminalizowane, a pacjenci mają dostęp do medycznej marihuany. Ustawa o legalizacji marihuany w Niemczech ma na celu na celu uregulowanie rynku marihuany dla dorosłych, a docelowo będzie ona dostępna w sklepach, podobnie jak tytoń i alkohol.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Sprzedaż legalnej marihuany dla dorosłych

Ta najnowsza wiadomość pochodzi od niemieckiego źródła die Funke Mediengruppe, które rozmawiało z przedstawicielami przyszłego rządu koalicyjnego Niemiec. Rzecznik z tak zwanej koalicji „sygnalizacji świetlnej” Partii Socjaldemokratycznej (SDP), Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) powiedział w tym tygodniu die Funke Mediengruppe :

„Wprowadzamy kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich dla dorosłych w licencjonowanych sklepach. Pozwoli to na kontrolę jakości, zapobiegnie przenoszeniu skażonych substancji i zagwarantuje ochronę nieletnich. Po czterech latach ocenimy prawo pod kątem wpływu społecznego” 

Rzecznik koalicji

Potwierdza to raport Bloomberga z początku tego miesiąca, który wskazywał, że strony były bliskie uzgodnienia takiej umowy.

Wpływy podatkowe z legalizacji konopi

Jeśli chodzi o finanse, niedawny raport ekonomisty prof. Justusa Haucap z Durrell Institute of Conservation and Ecology (DICE) zasugerował, że legalny przemysł konopi indyjskich dla dorosłych w Niemczech może wnieść 4,7 miliarda euro (~22 mld zł) do niemieckiej gospodarki dzięki oszczędności w egzekwowaniu prawa, a także wprowadzeniu podatku od sprzedaży konopi. 

W raporcie czytamy, że prognozowana sprzedaż może osiągnąć nawet 400 000 kg konopi rocznie, które mogą być sprzedawane w cenie od 4 a 10 euro za gram. Szacunki pokazują więc, że niemiecki rynek legalnej marihuany będzie mógł rywalizować z największymi rynkami legalnych konopi w USA, takimi jak Kalifornia. która w 2020 roku odnotowała sprzedaż w wysokości 3,9 miliarda euro (~18 mld zł).

Chociaż prawodawcy podkreślają, że celem reformy nie jest zwiększenie dochodów podatkowych dla kraju, FDP stwierdziło w swoim manifeście wyborczym, że opodatkowanie konopi indyjskich może generować 1 miliard euro wpływów podatkowych rocznie.

Redukcja szkód

Nowy raport pokazuje również, w jaki sposób może być wdrażany program redukcji szkód. Użytkownicy konopi będą mogli badać nielegalne substancje pod kątem zanieczyszczeń i innych szkodliwych związków.

Pojawią się również przepisy dotyczące reklamy, mające na celu ograniczenie promocji marihuany, tytoniu i alkoholu w celu zniechęcenia młodzieży do używania, poinformował Der Spiegel.

Reforma prawa związanego z konopiami indyjskimi w Niemczech nadchodziła od dawna. Już w 2017 roku członkowie Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i jej sojusznik Unia Chrześcijańsko-Społeczna rozpoczęli rozmowy z Wolnymi Demokratami i Zielonymi na temat postępu legalizacji.

W sąsiednim Luksemburgu ministrowie sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego przedstawili w zeszłym miesiącu propozycję legalizacji, która nadal będzie wymagała głosowania w Parlamencie, ale ma zostać uchwalona. Parlament ma głosować nad wnioskiem na początku 2022 r., a partie rządzące z optymizmem podchodzą do reformy prawa narkotykowego.

Poczekajmy z przeprowadzką do Niemiec

Wiadomość o tym, że nadchodzący niemiecki rząd będzie chciał zalegalizować konopie indyjskie dla dorosłych, jest bardzo mile widziana przez wszystkich zwolenników legalizacji konopi na całym świecie, ale poczekajmy ze wszystkimi zachwytami.

Niemieckie wybory federalne odbyły się w październiku 2021 r., co dało stosunkowo prokonopnym partiom, takim jak SPD, Zieloni i FDP, szansę na utworzenie rządu bez poprzednio dominującej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej – coś, czego nie widziano od 2005 roku.

Jeśli te trzy partie rzeczywiście utworzą następny rząd, a potwierdzenie tego prawdopodobnie nadejdzie w grudniu, to koalicja prawdopodobnie wprowadzi ustawę o legalizacji konopi, która utoruje drogę dla legalnego przemysłu konopi indyjskich dla dorosłych w największym i najbogatszym kraju Europy.

Bardziej szczegółowe informacje na temat nowego ustawodawstwa w Niemczech nie zostały jeszcze opracowane, a liczba osób, które będą miały dostęp do konopi indyjskich w tym kraju nie jest jeszcze znana. Prognozy dotyczące sprzedaży konopi indyjskich mogą zatem różnić się o rzędy wielkości w zależności od stylu wprowadzanego ustawodawstwa i sposobu, w jaki ustawodawstwo to będzie wdrażane w praktyce.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować