- Reklama -
Banner

Niemcy spalili pół tony marihuany, aby zapewnić ciepło mieszkańcom

Za każdym razem, kiedy mówimy o przejęciu upraw marihuany przez policję, wszystkim hodowcom robi się przykro. To smutne, że konfiskowane konopie są niszczone, a nie przekazywane dla pacjentów, którzy używają jej do celów medycznych. Ale jeśli trzeba zniszczyć pół tony konopi indyjskich w imię dobra obywateli, to prawdopodobnie nikt nie zrobił tego lepiej niż Niemcy.

Tej zimy Urząd Celny w Monachium znalazł ciekawy sposób na ogrzanie mieszkań niemieckich obywateli – spalenie 550 kilogramów marihuany skonfiskowanej w ubiegłym roku. Niemieccy funkcjonariusze odkryli konopie w ciężarówce zarejestrowanej w Serbii. Oszacowali ich wartość na 5,8 mln $, a zatrzymany kierowca ciężarówki przebywa obecnie w areszcie.

W ubiegłym roku Niemcy zalegalizowały marihuanę do celów medycznych, a w niektórych landach panuje przyzwolenie na posiadanie od trzech do pięciu gramów. W Berlinie limit ten wynosi 15 gramów, ale posiadanie 550 kilogramów konopi indyjskich pozostaje nielegalne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Materiał jest wykorzystywany do generowania ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców regionu,” powiedział Thomas König – dyrektor spalarni odpadów w Olching. “To jest korzyść dla ogółu społeczeństwa.”

550kg marihuany odkryto w kilku torbach treningowych, a następnie zarekwirowany towar przetransportowano do monachijskiego laboratorium w celu przebadania pod kątem stężenia kannabinoidów. Dyrektor ds. celnych Christian Schüttenkopf powiedział, że nie mieli wystarczająco miejsca, aby pomieścić wszystko.

Po przeanalizowaniu zawartości THC, okazało się, że były to jedne z najmocniejszych konopi, jakie przejęto przez cały rok. Średni poziom THC w skonfiskowanej marihuanie wynosił 10-12 procent, a średnie stężenie w zarekwirowanej marihuanie wyniosło 16%.

Celnicy uważają, że marihuana pochodzi z Albanii. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że zawiera ona pestycydy, przez co nie nadaje się do redystrybucji dla pacjentów.

Polityka celna w Niemczech wymaga, aby wszystko, co zostało skonfiskowane, zostało zniszczone. Dotyczy to konopi, narkotyków, papierosów, a nawet podrabianych ubrań. Jedynym wyjątkiem jest alkohol oraz markowe produkty, które są odsprzedawane na aukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować