- Reklama -
Banner

Niemcy oficjalnie rozpoczynają proces legalizacji marihuany

W tym tygodniu Niemieccy urzędnicy podejmą ważne kroki w celu zalegalizowania marihuany w całym kraju, rozpoczynając serię rozmów, które pomogą w stworzeniu ram prawnych i ustawodawstwa mającego na celu zniesienie prohibicji.

Przywódcy rządu koalicyjnego powiedzieli w zeszłym roku, że osiągnęli porozumienie w sprawie zalegalizowania konopi indyjskich i uchwalenia przepisów dla legalnej branży, a na początku tego roku opublikowali niektóre szczegóły tego planu. 

Teraz prawodawcy chcą opracować szczegóły faktycznej ustawy, a urzędnicy ogłosili w poniedziałek, że odbędą pięć rozmów z udziałem międzynarodowych ekspertów, aby omówić różne aspekty i konsekwencje zmiany polityki.

Komisarz ds. uzależnień i narkotyków Burkhard Blienert powiedział w poniedziałkowym komunikacie prasowym, że „Nadszedł czas, aby iść naprzód. Rozpoczynamy fazę przygotowawczą legislacji”.

 „Możliwość ostatecznego ogłoszenia tego jest dla mnie osobiście wyjątkowym, satysfakcjonującym momentem. Podobnie jak wielu innych, od lat pracuję nad tym, abyśmy w Niemczech w końcu przestali kryminalizować użytkowników konopi i rozpoczęli nowoczesną i zorientowaną na zdrowie politykę dotyczącą konopi”.

Rozmowy będą dotyczyć pięciu tematów

 • zdrowie i ochrona konsumentów
 • zapobieganie i ochrona młodzieży
 • łańcuchy dostaw oraz względy ekonomiczne i ekologiczne
 • kary i przepisy licencyjne
 • doświadczenia międzynarodowe

Blienert podkreślił, że „chcemy chronić dzieci i młodzież w szczególności przed możliwymi zagrożeniami”.

W oficjalnym FAQ na temat rządowego planu legalizacyjnego stwierdzono, że „specjalistyczną wiedzę wymaganą do realizacji projektu należy powiązać i uzupełnić doświadczeniami innych krajów”, a także, że proces rozmów polega na „stworzeniu przestrzeni, w której sprzeciwy i zastrzeżenia mogą być otwarcie zgłaszane i dyskutowane.”

Plany wprowadzenia legalizacji zostały częściowo opóźnione przez pandemię koronawirusa, ale urzędnicy przedstawili zapowiedź w styczniu, mówiąc, że zamierzają stworzyć przepisy umożliwiające dorosłym kupowanie i posiadanie marihuany oraz że marihuana będzie opodatkowana.

Obecnie posiadanie marihuany na własny użytek jest w Niemczech zdekryminalizowane i istnieje program medycznej marihuany.

Oprócz legalizacji marihuany, Koalicja Sygnalizacji Świetlnej (FDP) powiedziała w tym roku, że będzie również pracować nad innymi reformami polityki antynarkotykowej, takimi jak wprowadzenie usług kontroli narkotyków, w których ludzie mogą mogli zbadać nielegalne narkotyki pod kątem zanieczyszczeń i innych szkodliwych substancji bez obawy, że zostaną narażeni na konsekwencje karne.

Kiedy początkowo przedstawiciele Koalicji Sygnalizacji Świetlnej ogłosili plan legalizacji, podkreślili, że przepisy ograniczą również reklamę marihuany, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Chociaż prawodawcy podkreślali, że celem legalizacji marihuany nie jest zwiększenie dochodów podatkowych dla kraju, przedstawiciele Wolnej Partii Demokratycznej stwierdzili w swoim manifeście wyborczym, że opodatkowanie konopi indyjskich może generować 1 miliard euro rocznie.

3 KOMENTARZE

 1. Jeśli reszta kraji europejskich podejmie te same kroki co Niemcy, to Polski rząd żeby nie być gorszym też może zacznie działać w tym kierunku. Trzymajmy kciuki żeby się udało
  💚

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować