- Reklama -
Banner

Naukowcy obalili teorię, że marihuana jest furtką do twardych narkotyków

Badania wykonane przez National Survey on Drug Use and Health wykazały, że 60% użytkowników marihuany spróbowało innych narkotyków, co może udowadniać “teorię bramy”, z tym, że 88 procent narkomanów zaczęło od alkoholu, zgodnie z kilkoma badaniami opublikowanymi w The Atlantic.

Informacje opublikowane w Treatment4Addiction, które przeanalizowały badania rządowe pokazały, że to alkohol jest katalizatorem do próbowania nowych substancji psychoaktywnych, a nie marihuana.

Pojęcie “bramy” jest problematyczne, ponieważ w tym terminie marihuana nie jest punktem zwrotnym, ale raczej częścią procesu, co podkreśla istotną wadę tej teorii. Naukowcy uważają, że korelacja nie oznacza związku przyczynowego.

Marihuana nie jest bramą do twardych narkotyków na ten sam sposób, jak przystawka nie jest bramą do dania głównego.

Profesor socjologii na Uniwesytecie Bentley nie wierzy, że jeden rodzaj narkotyków prowadzi do drugiego. W artykule The Conversation zauważono, że ubóstwo, choroby psychiczne i presja grupy są znacznie silniejszymi bodźcami do użycia narkotyków.

Naukowiec Denise Kandel z University of Columbia, który odkrył teorię bramy powiedział w zeszłym tygodniu, że niedawno opublikował nowy dokument, który pokazuje, że nikotyna jest najsilniejszą bramą. Kiedy gryzonie dostawały nikotynę, a następnie kokainę, to kokaina podobała im się o wiele bardziej.

Zgodnie z tą teorią, znacznie bardziej niepokojące jest potrojenie ilości nastolatków, którzy zaczęli używać e-papierosów.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować