- Reklama -
Banner

Naukowcy obalili teorię, że marihuana jest furtką do twardych narkotyków

Badania wykonane przez National Survey on Drug Use and Health wykazały, że 60% użytkowników marihuany spróbowało innych narkotyków, co może udowadniać “teorię bramy”, z tym, że 88 procent narkomanów zaczęło od alkoholu, zgodnie z kilkoma badaniami opublikowanymi w The Atlantic.

Informacje opublikowane w Treatment4Addiction, które przeanalizowały badania rządowe pokazały, że to alkohol jest katalizatorem do próbowania nowych substancji psychoaktywnych, a nie marihuana.

Pojęcie “bramy” jest problematyczne, ponieważ w tym terminie marihuana nie jest punktem zwrotnym, ale raczej częścią procesu, co podkreśla istotną wadę tej teorii. Naukowcy uważają, że korelacja nie oznacza związku przyczynowego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Marihuana nie jest bramą do twardych narkotyków na ten sam sposób, jak przystawka nie jest bramą do dania głównego.

Profesor socjologii na Uniwesytecie Bentley nie wierzy, że jeden rodzaj narkotyków prowadzi do drugiego. W artykule The Conversation zauważono, że ubóstwo, choroby psychiczne i presja grupy są znacznie silniejszymi bodźcami do użycia narkotyków.

Naukowiec Denise Kandel z University of Columbia, który odkrył teorię bramy powiedział w zeszłym tygodniu, że niedawno opublikował nowy dokument, który pokazuje, że nikotyna jest najsilniejszą bramą. Kiedy gryzonie dostawały nikotynę, a następnie kokainę, to kokaina podobała im się o wiele bardziej.

Zgodnie z tą teorią, znacznie bardziej niepokojące jest potrojenie ilości nastolatków, którzy zaczęli używać e-papierosów.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować