- Reklama -
Banner

Chory mężczyzna usłyszał wyrok za uprawę marihuany w celach leczniczych

Mężczyzna, który leczył się marihuaną został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Sąd orzekł, że Rajmund N. złamał prawo uprawiając konopie indyjskie na własne potrzeby medyczne.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze orzekł, że mężczyzna, który cierpi na bardzo rzadką chorobę złamał prawo, mimo, że uprawiał marihuanę na własny użytek. Jego lekarz twierdzi, że marihuana przynosi pozytywne efekty, a wyniki badań są obiecujące.

Według Polskiego prawa Rajmund N. uprawiał dużą ilość marihuany, a to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 do 5 lat. Ze względu na chorobę oskarżonego, sąd wydał najniższy możliwy wymiar kary czyli rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 500zł na rzecz fundacji zajmującej się walką z narkomanią.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Oskarżony mężczyzna jest zaskoczony, że sąd nie wydał sprawiedliwego wyroku, mimo, że biegli lekarze potwierdzili, że w jego przypadku marihuana pomaga i leczy.

Rajmund N. pomimo wyroku już teraz zapowiada, że będzie kontynuował leczenie marihuaną. Dzięki marihuanie jakość jego życia poprawiła się i nie wyobraża sobie z niej zrezygnować. Mężczyzna może złożyć apelację, jednak nie wiadomo czy podejmie takie kroki.

źródło: TVN24

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować