- Reklama -
Banner

Chory mężczyzna usłyszał wyrok za uprawę marihuany w celach leczniczych

Mężczyzna, który leczył się marihuaną został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Sąd orzekł, że Rajmund N. złamał prawo uprawiając konopie indyjskie na własne potrzeby medyczne.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze orzekł, że mężczyzna, który cierpi na bardzo rzadką chorobę złamał prawo, mimo, że uprawiał marihuanę na własny użytek. Jego lekarz twierdzi, że marihuana przynosi pozytywne efekty, a wyniki badań są obiecujące.

Według Polskiego prawa Rajmund N. uprawiał dużą ilość marihuany, a to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 do 5 lat. Ze względu na chorobę oskarżonego, sąd wydał najniższy możliwy wymiar kary czyli rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 500zł na rzecz fundacji zajmującej się walką z narkomanią.

Oskarżony mężczyzna jest zaskoczony, że sąd nie wydał sprawiedliwego wyroku, mimo, że biegli lekarze potwierdzili, że w jego przypadku marihuana pomaga i leczy.

Rajmund N. pomimo wyroku już teraz zapowiada, że będzie kontynuował leczenie marihuaną. Dzięki marihuanie jakość jego życia poprawiła się i nie wyobraża sobie z niej zrezygnować. Mężczyzna może złożyć apelację, jednak nie wiadomo czy podejmie takie kroki.

źródło: TVN24

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować