- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Chory mężczyzna usłyszał wyrok za uprawę marihuany w celach leczniczych

Mężczyzna, który leczył się marihuaną został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Sąd orzekł, że Rajmund N. złamał prawo uprawiając konopie indyjskie na własne potrzeby medyczne.

rok-wiezienia-za-uprawe-marihuany-w-celach-leczniczych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze orzekł, że mężczyzna, który cierpi na bardzo rzadką chorobę złamał prawo, mimo, że uprawiał marihuanę na własny użytek. Jego lekarz twierdzi, że marihuana przynosi pozytywne efekty, a wyniki badań są obiecujące.

Według Polskiego prawa Rajmund N. uprawiał dużą ilość marihuany, a to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 do 5 lat. Ze względu na chorobę oskarżonego, sąd wydał najniższy możliwy wymiar kary czyli rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 500zł na rzecz fundacji zajmującej się walką z narkomanią.

Oskarżony mężczyzna jest zaskoczony, że sąd nie wydał sprawiedliwego wyroku, mimo, że biegli lekarze potwierdzili, że w jego przypadku marihuana pomaga i leczy.

Rajmund N. pomimo wyroku już teraz zapowiada, że będzie kontynuował leczenie marihuaną. Dzięki marihuanie jakość jego życia poprawiła się i nie wyobraża sobie z niej zrezygnować. Mężczyzna może złożyć apelację, jednak nie wiadomo czy podejmie takie kroki.

- Reklama - Cannabis Light logo

źródło: TVN24

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -