- Reklama -
Banner

Chory mężczyzna usłyszał wyrok za uprawę marihuany w celach leczniczych

Mężczyzna, który leczył się marihuaną został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Sąd orzekł, że Rajmund N. złamał prawo uprawiając konopie indyjskie na własne potrzeby medyczne.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze orzekł, że mężczyzna, który cierpi na bardzo rzadką chorobę złamał prawo, mimo, że uprawiał marihuanę na własny użytek. Jego lekarz twierdzi, że marihuana przynosi pozytywne efekty, a wyniki badań są obiecujące.

Według Polskiego prawa Rajmund N. uprawiał dużą ilość marihuany, a to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 do 5 lat. Ze względu na chorobę oskarżonego, sąd wydał najniższy możliwy wymiar kary czyli rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 500zł na rzecz fundacji zajmującej się walką z narkomanią.

Oskarżony mężczyzna jest zaskoczony, że sąd nie wydał sprawiedliwego wyroku, mimo, że biegli lekarze potwierdzili, że w jego przypadku marihuana pomaga i leczy.

Rajmund N. pomimo wyroku już teraz zapowiada, że będzie kontynuował leczenie marihuaną. Dzięki marihuanie jakość jego życia poprawiła się i nie wyobraża sobie z niej zrezygnować. Mężczyzna może złożyć apelację, jednak nie wiadomo czy podejmie takie kroki.

źródło: TVN24

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować