- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Missouri staje się 21 stanem, który zalegalizował marihuanę

Wyborcy z Missouri podczas referendum zagłosowali za legalizacją posiadania, używania i uprawy marihuany oraz licencjonowaną sprzedażą detaliczną konopi indyjskich dla osób w wieku 21 lat i starszych. 

Missouri legalizuje marihuanę
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Dorośli w stanie Missouri w wieku 21 lat i starsi będą legalnie mogli kupować i posiadać do trzech uncji marihuany (~85g) i uprawiać sześć roślin konopi indyjskich w domu. Limity dla posiadaczy karty medycznej marihuany będą jeszcze wyższe.

Nowe prawo ustanawia również program automatycznego czyszczenia rejestrów karnych dla osób skazanych za wcześniejsze posiadanie marihuany. Za legalizacją marihuany w stanie Missouri zagłosowało 1 086 776 (53,1%) wyborców, a 958 427 (46,9%) wyborców zagłosowało przeciw.

Najwcześniej mieszkańcy Missouri będą mogli kupować marihuanę i produkty z konopi indyjskich 6 lutego 2023 r. Głosowanie zostało przeprowadzone przez organizatorów udanej kampanii w 2018 r. mającej na celu zalegalizowanie medycznej marihuany.

Przemysł legalnej marihuany w Missouri

Oczekuje się, że nowy przemysł legalnej marihuany przyniesie duże korzyści firmom w Missouri. Nie tylko ułatwi to mieszkańcom kupowanie marihuany, ale oczekuje się, że rynek przyciągnie klientów z sąsiednich stanów, takich jak Kansas, gdzie marihuana pozostaje nielegalna.

- Reklama - Cannabis Light logo

Departament Zdrowia w Missouri będzie teraz nadzorował nowy przemysł i ma za zadanie przyznawanie licencji uznanym firmom zajmującym się marihuaną medyczną. Te ugruntowane firmy będą mogły rozpocząć sprzedaż rekreacyjnej marihuany natychmiast po uzyskaniu licencji, co może nastąpić już 6 lutego.

Do końca 2023 r. władze stanu będą również przyznawać mniejsze „mikrolicencje” właścicielom firm, którzy chcą przebić się do branży.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany będzie podlegała opodatkowaniu w wysokości 6%. Urzędnicy z Missouri szacują, że przemysł będzie kosztował państwo około 5,5 miliona dolarów rocznie i przyniesie co najmniej 40,8 miliona dolarów dochodu rocznie. Oczekuje się, że nowa branża przyniesie co najmniej 13,8 mln USD rocznych przychodów dla stanu.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Przychody wygenerowane ze sprzedaży legalnej marihuany pokryją koszty opracowania ram prawnych. Pozostałe fundusze zostaną zarezerwowane na usługi dla weteranów oraz leczenie uzależnienia od narkotyków

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -