- Reklama -
Banner

Missouri staje się 21 stanem, który zalegalizował marihuanę

Wyborcy z Missouri podczas referendum zagłosowali za legalizacją posiadania, używania i uprawy marihuany oraz licencjonowaną sprzedażą detaliczną konopi indyjskich dla osób w wieku 21 lat i starszych. 

Dorośli w stanie Missouri w wieku 21 lat i starsi będą legalnie mogli kupować i posiadać do trzech uncji marihuany (~85g) i uprawiać sześć roślin konopi indyjskich w domu. Limity dla posiadaczy karty medycznej marihuany będą jeszcze wyższe.

Nowe prawo ustanawia również program automatycznego czyszczenia rejestrów karnych dla osób skazanych za wcześniejsze posiadanie marihuany. Za legalizacją marihuany w stanie Missouri zagłosowało 1 086 776 (53,1%) wyborców, a 958 427 (46,9%) wyborców zagłosowało przeciw.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Najwcześniej mieszkańcy Missouri będą mogli kupować marihuanę i produkty z konopi indyjskich 6 lutego 2023 r. Głosowanie zostało przeprowadzone przez organizatorów udanej kampanii w 2018 r. mającej na celu zalegalizowanie medycznej marihuany.

Przemysł legalnej marihuany w Missouri

Oczekuje się, że nowy przemysł legalnej marihuany przyniesie duże korzyści firmom w Missouri. Nie tylko ułatwi to mieszkańcom kupowanie marihuany, ale oczekuje się, że rynek przyciągnie klientów z sąsiednich stanów, takich jak Kansas, gdzie marihuana pozostaje nielegalna.

Departament Zdrowia w Missouri będzie teraz nadzorował nowy przemysł i ma za zadanie przyznawanie licencji uznanym firmom zajmującym się marihuaną medyczną. Te ugruntowane firmy będą mogły rozpocząć sprzedaż rekreacyjnej marihuany natychmiast po uzyskaniu licencji, co może nastąpić już 6 lutego.

Do końca 2023 r. władze stanu będą również przyznawać mniejsze „mikrolicencje” właścicielom firm, którzy chcą przebić się do branży.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany będzie podlegała opodatkowaniu w wysokości 6%. Urzędnicy z Missouri szacują, że przemysł będzie kosztował państwo około 5,5 miliona dolarów rocznie i przyniesie co najmniej 40,8 miliona dolarów dochodu rocznie. Oczekuje się, że nowa branża przyniesie co najmniej 13,8 mln USD rocznych przychodów dla stanu.

Przychody wygenerowane ze sprzedaży legalnej marihuany pokryją koszty opracowania ram prawnych. Pozostałe fundusze zostaną zarezerwowane na usługi dla weteranów oraz leczenie uzależnienia od narkotyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować