- Reklama -
Banner

Mike Tyson apeluje do Bidena o uwolnienie tysięcy osób skazanych za posiadanie marihuany

Były mistrz wagi ciężkiej w boksie, Mike Tyson, wezwał Joe Bidena, aby spełnił swoje zobowiązania dotyczące “naprawienia nieudanej polityki naszego kraju wobec marihuany” i udzielił łaski tysiącom nieagresywnych przestępców skazanych za przestępstwa związane z marihuaną, którzy nadal odsiadują wyroki w federalnych zakładach karnych.

“Prezydent Biden ma moc wprowadzenia rzeczywistych zmian – może naprawić te błędy, udzielając łaski tym, którzy są uwięzieni za przestępstwa związane z marihuaną,” powiedział Tyson the Guardian. “Wiemy, że nieudana wojna z narkotykami była błędem i nikt nie powinien siedzieć w więzieniu za marihuanę. Nadszedł czas, aby nasz kraj poszedł naprzód i raz na zawsze zakończył prohibicję marihuany.”

Sprzedaż legalnej marihuany w USA może wkrótce osiągnąć 40 miliardów dolarów rocznie. Obrońcy praw twierdzą, że niesprawiedliwością jest, iż ponad 2000 osób – głównie osób kolorowych – znajduje się w federalnych więzieniach za czyny, które dziś w prawie połowie kraju są w zasadzie legalne, z legalną rekreacyjną marihuaną w 24 stanach.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Około 30 000 osób więcej znajduje się w stanowych zakładach karnych za przestępstwa związane z marihuaną bez użycia przemocy, jak twierdzą aktywiści, choć dane są niepełne. Biden nie ma władzy, aby ułaskawić zwykłych użytkowników marihuany, ale Tyson apelował do prezydenta, aby naciskał na te stany, aby to zrobiły.

Biden został oskarżony o wprowadzanie w błąd wyborców w swoich komunikatach dotyczących ułaskawienia osób skazanych za proste posiadanie marihuany, zgodnie z jego obietnicą o dekryminalizacji marihuany w kampanii wyborczej.

“Nikt nie powinien być w więzieniu tylko za używanie lub posiadanie marihuany,” powiedział w październiku 2022 roku. Jednakże, dziewięć miesięcy wcześniej.

W wideo dla Reeform, kampanii marki cannabis założonej przez Weldon Angelos, który odsiedział 13 lat za sprzedaż marihuany o wartości mniejszej niż 1000 dolarów, zanim został ułaskawiony w 2016 roku, Tyson stwierdził, że trudno uwierzyć, iż ludzie odsiadują “wyrok jak za morderstwo” za handel “łagodnym lekarstwem”.

Biały Dom otrzymał we wtorek list napisany przez Tysona, zwolennika marihuany i przedsiębiorcę, który twierdzi, że nadszedł najwyższy czas, aby władze pogodziły się z społecznościami, w tym biednymi ludźmi i osobami kolorowymi, które poniosły ciężar amerykańskiej tak zwanej wojny z narkotykami.

“Wojna z marihuaną dobiegła końca, Panie Prezydencie, co widać w wysiłkach na rzecz legalizacji w całym kraju i w sondażach pokazujących, że większość Amerykanów sprzeciwia się zakazowi marihuany,” napisał Tyson w liście do Bidena. “Poprzez ogólny akt łaski możesz ogłosić koniec federalnej wojny z naszym własnym ludem i rozpocząć nową erę opartą na pokoju i dobrobycie.”

List Tysona pojawił się po tym, jak raperzy Drake, Killer Mike i inni czołowi artyści powiedzieli Bidenowi w liście w 2021 roku, że “dość tego. Nikt nie powinien być uwięziony w federalnym więzieniu za przestępstwa związane z marihuaną bez użycia przemocy.”

Amerykańska Agencja ds. Narkotyków (DEA) od dawna utrzymuje, że marihuana należy do najbardziej uzależniających i niebezpiecznych narkotyków i nie ma wartości medycznej, pomimo rosnącej liczby dowodów na przeciwność. Główny doradca Richarda Nixona, prezydenta, który po raz pierwszy umieścił marihuanę w najbardziej restrykcyjnej kategorii narkotyków, wcześniej przyznał: “Czy wiedzieliśmy, że kłamiemy na temat narkotyków? Oczywiście, że tak.”

DEA rozważa zmianę statusu marihuany i przeklasyfikowanie jej z kategorii narkotyków z harmonogramu I, w którym znajduje się na równi z heroiną, po tym, jak departament zdrowia zalecił jej przeklasyfikowanie do mniej restrykcyjnej kategorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować