- Reklama -
Banner

MedMen kupuje PharmaCann za 683 mln $ i zostaje największym sprzedawcą marihuany w USA

MedMen Enterprises, jedna z najbardziej znanych firm w rozwijającej się branży konopi indyjskich, zgodziła się kupić firmę farmaceutyczną Oak Park PharmaCann za 682 mln USD.

Całkowity zakup, dzięki któremu MedMen zyska 10 dodatkowych punktów usługowych i licencji dla kilku innych, jest jednym z największych w historii legalnego rynku konopi. Wartość sektora legalnych marihuany w ostatnich tygodniach eksplodowała, gdy Kanada jest coraz bliżej zalegalizowania marihuany dla dorosłych – już 17 października.

W związku z tym, że w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zmienia się podejście do marihuany, inwestorzy inwestują miliardy dolarów w firmy produkujące marihuanę.

MedMen – największy detaliczny sprzedawca marihuany w USA

MedMen, który jest prowadzony z Los Angeles, ma obecnie 16 punktów sprzedaży marihuany w USA, w tym w Los Angeles, Las Vegas i Nowym Jorku. Dzięki przejęciu PharmaCann, MedMen będzie posiadało 79 licencjonowanych zakładów produkujących konopie indyjskie, w tym działalność hodowlaną w 12 stanach – poinformowała spółka w czwartek.

MedMen wszedł na giełdę w tym roku w wyniku odwrotnego przejęcia w Kanadzie. Firma przeprowadziła się, aby mieć okazje na takie okazje, jak ta ogłoszona w czwartek, powiedział prezes Adam Bierman.

“To przejęcie stworzy największą amerykańską firmę konopi indyjskich na największym na świecie rynku konopi indyjskich” – powiedział w komunikacie prasowym. “Transakcja dodaje ogromnej skali naszemu modelowi biznesowemu, zwiększając naszą sprzedaż detaliczną w USA na ważnych rynkach, a jednocześnie wzmacniając nasze możliwości uprawy i produkcji.”

W sierpniu firma MedMen wydała 4 miliony dolarów na kampanię reklamową, której celem była walka ze stereotypami dotyczącymi konsumentów konopi.

Tak się walczy ze stereotypami dotyczącymi marihuany. Oto kampania warta 4 miliony dolarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować