- Reklama -
Banner

Massachusetts ułaskawi „setki tysięcy” osób skazanych za posiadanie marihuany

Gubernator Massachusetts, Maura Healey, ogłosiła plany ułaskawienia wszystkich osób skazanych za zwykłe posiadanie marihuany w stanie, co może dotyczyć “setek tysięcy” osób, które zostały oskarżone.

“Wierzymy, że jest to najbardziej kompleksowe ułaskawienie w sprawach cannabis ogłoszone przez jakiegokolwiek gubernatora w Stanach Zjednoczonych. Powód jest prosty: wymaga tego sprawiedliwość,” powiedziała Healey na konferencji prasowej w środę.

Chociaż stan nie posiada dokładnych danych na temat liczby osób, których dotyczyć będzie ułaskawienie, Healey stwierdziła, że może to być “setki tysięcy” osób w Massachusetts.

Healey wskazała również na sprawiedliwość rasową, jaką ułaskawienia wprowadzą do stanu. Raport ACLU z Massachusetts z 2016 roku stwierdził, że czarnoskórzy mieszkańcy stanowili 24% aresztowań za posiadanie marihuany w stanie, choć stanowią oni tylko 8% populacji stanu.

“Możemy być pewni, że to ułaskawienie naprawi niektóre szkody, jakie te dysproporcje spowodowały w Massachusetts, i będziemy kontynuować wszystkie możliwe działania, aby wyeliminować niesprawiedliwość rasową w całym systemie,” powiedziała Healey.

Ułaskawienie nie obejmuje innych zarzutów związanych z marihuaną, w tym tych dotyczących dystrybucji lub prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji. Bez ułaskawienia, zarzuty związane z prostym posiadaniem marihuany mogą pojawiać się w rejestrach karnych osób, wpływając na ich zdolność do uzyskania pracy lub mieszkania.

“To ogłoszenie oznacza dziś, że ludzie we wszystkich społecznościach w stanie nie będą już karani za zachowanie, które obecnie jest legalne,” powiedziała Carol Rose, dyrektor wykonawczy ACLU z Massachusetts, rozmawiając z WBUR. W 2016 roku wyborcy w stanie zatwierdzili propozycje ustawy legalizującej rekreacyjne używanie marihuany.

Ułaskawienie jest drugim takim działaniem gubernatora od czasu, gdy prezydent Joe Biden wydał ułaskawienie w październiku 2022 roku za zwykłe posiadanie marihuany na terenach federalnych i w Waszyngtonie, D.C. Biden wezwał gubernatorów z całego kraju, aby zrobili to samo w przypadku zarzutów związanych z posiadaniem niewielkich ilości marihuany w ich stanie.

W listopadzie 2022 roku Kate Brown, ówczesna gubernator Oregonu, ułaskawiła ponad 47 000 osób w stanie za zarzuty dotyczące posiadania marihuany w ilości jednej uncji (~28 g) lub mniejszej.

Biden następnie rozszerzył swoje ułaskawienie w grudniu 2023 roku, aby objąć osoby, które zostały oskarżone o używanie lub posiadanie marihuany na terenach federalnych, oprócz prostego posiadania marihuany. Odnowił swoje wezwanie do gubernatorów, aby wydawali proste ułaskawienia.

“Zbyt wiele żyć zostało wywróconych do góry nogami z powodu naszego błędnego podejścia do marihuany,” powiedział Biden w oświadczeniu w grudniu. “Nadszedł czas, aby naprawić te krzywdy.”

1 KOMENTARZ

 1. A u nas jak by mogli, to i o dożywocie by się otarło za posiadanie śladowych ilości. Zacofany kraj i nic poza tym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować