- Reklama -
Banner

Marihuana utrzymuje mózg w lepszej kondycji

 

Podczas gdy współczesna medycyna nie zdołała jeszcze opracować skutecznych metod leczenia starzejącego się mózgu, nowe badania wskazują na marihuanę jako lek w zakresie chorób degeneracyjnych mózgu takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera.

marihuana medycznaNaukowcy z University of Dublin starają się odpowiedzieć na pytanie czy marihuana może spowolnić lub nawet leczyć te zaburzenia, uderzając w endokannabinoidowy system w organizmie. Z ostatnich badań opublikowanych w British Journal of Pharmacology, wynika, że “Układ endokannabinoidowy został zidentyfikowany jako potencjalny cel terapeutyczny przeciwko neurodegeneracji mózgu. Zmiany w układzie endokannabinoidowym odnotowano w chorobie Alzheimera, Parkinsona a także chorobie Huntingtona.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Naukowcy zgadzają się, że zarówno THC jak i CBD, korzystnie wpływają na pacjentów z Alzheimerem.

Dronabinol, pochodzący z phytocannabinoidów THC korzystnie działa w zwiększeniu łaknienia, zwiększeniu masy ciała i poprawy zachowań u starszych pacjentów z chorobą Alzheimera. Dronabinol został niedawno poddany ocenie w badaniu pilotażowym u pacjentów z chorobą Alzheimera, u których polepszył on aktywność motoryczną, obniżył nadmierne pobudzenie i agresję, bez niepożądanych efektów ubocznych“, twierdzą lekarze.

Lekarze mówią, że badanie leków na bazie konopi dla leczenia chorób zwyrodnieniowych mózgu jest ograniczone, jednak obecnie trwają badania w GW Pharmaceuticals odnośnie ich leku Sativex, który jest doskonałym przykładem tego jaki potencjał mają leki na bazie konopi.

sativex
sativex

Sativex, który został zatwierdzony w 25 krajach do leczenia stwardnienia rozsianego, niedawno otrzymał zgodę US Food and Drug Administration na leczenie pacjentów z nowotworami.

Jednak samo promowanie medycyny opartej na konopiach nie przynosi na razie korzyści, a wiele państw dalej twierdzi, marihuana jest substancją niebezpieczną i zabójczą.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować