- Reklama -
Banner

Stacje Circle K na Florydzie będą sprzedawać marihuanę

Współpraca Circle K z producentem marihuany Green Thumb Industries rozpocznie się od 10 sklepów na Florydzie. To może pomóc marihuanie wejść do głównego nurtu.

Green Thumb Industries Inc., jeden z największych amerykańskich producentów konopi, podpisał umowę z Circle K, globalną siecią sklepów i stacji paliw, na sprzedaż licencjonowanej marihuany przy swoich stacjach benzynowych na Florydzie. Partnerstwo rozpocznie się w przyszłym roku i początkowo marihuanę będzie można zakupić w 10 z 600 lokalizacji Circle K na Florydzie.

Transakcja jest nietypowa, biorąc pod uwagę, że legalna marihuana była do tej pory sprzedawana tylko w wyznaczonych sklepach z marihuaną lub w aptekach. Sprzedając marihuanę, która nadal jest nielegalna na szczeblu federalnym, na stacjach benzynowych, gdzie konsumenci kupują podstawowe produkty, takie jak przekąski i papierosy, tego typu współpraca może pomóc we wprowadzeniu konopi do głównego nurtu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Produkty Green Thumb będą dostępne w aptekach „RISE Express” przynależących do stacji benzynowych Circle K. Ponieważ Floryda jest jednym z kilku stanów, w których marihuana może być legalnie sprzedawana tylko do użytku medycznego, zakupy są ograniczone do mieszkańców Florydy, którzy posiadają karty medycznej marihuany. Obecnie to około 700 000 osób.

W ramach nowego partnerstwa między firmami, od przyszłego roku marihuana będzie sprzedawana w 10 aptekach „RISE Express” z oddzielnymi wejściami ze stacji benzynowych, ogłosił w środę Green Thumb z Chicago. 

Wśród produktów, które będą w sprzedaży, znajdują się kwiaty marihuany, pre-rollsy, żelki i e-papierosy. Green Thumb wyprodukuje te produkty na swojej 28-hektarowej uprawie, która ma być gotowa do końca z 2022 roku – donosi Bloomberg.

Stacje benzynowe wydają się być dobrym miejscem dla marihuany, ponieważ są miejscem, gdzie wielu Amerykanów kupuje narkotyki, takie jak tytoń i alkohol. Niektóre stacje paliw już zajęły się dystrybucją konopi, sprzedając produkty CBD, które zawierają niewielkie stężenia THC.

Ben Kovler, założyciel i dyrektor generalny Green Thumb powiedział, że Circle K ma apetyt na współpracę z markami konopi w innych stanach. W Kanadzie, gdzie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, sieć ma umowę ze sprzedawcą marihuany Fire & Flower Holdings Corp., zgodnie z którą przy stacjach Circle K otwierane są sklepy z marihuaną Fire & Flower.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować