- Reklama -
Banner

Marihuana jest mniej niebezpieczna niż cukier, alkohol i tytoń

Trzy substancje, które są o wiele bardziej niebezpieczne niż marihuana są łatwo dostępne w większości sklepów spożywczych. Tytoń, alkohol i cukier są substancjami, które nie tylko bardziej uzależniają od marihuany, ale mogą być powodem wielu chorób.

Sonda przeprowadzona w 2014 roku przez NBC News i The Wall Street Journal wykazała, że coraz więcej ludzi zaczyna się godzić, że marihuana jest bezpieczniejsza, niż “codzienne” produkty, takie jak piwo i papierosy. Prawie połowa badanych (49%) uważa, że tytoń jest najbardziej niebezpieczną substancją, podczas gdy do alkoholu tylko 24% respondentów przyczepiło tą łatkę. 15% ankietowanych uznało, że cukier jest najbardziej niebezpieczną substancją. Tylko 8% stwierdziło, że marihuana jest najbardziej niebezpieczna.

Wyniki pokazują, że marihuana jest najmniej ryzykowną używką

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Naukowcy zgadzają się z teorią, że alkohol i tytoń są bardziej niebezpieczne niż marihuana. Wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie Scientific Reports wykazały, że alkohol jest najbardziej śmiertelną substancją, z zaraz po nim plasuje się heroina i kokaina.

Na podstawie zgromadzonych danych dowiadujemy się, że marihuana jest 114 razy mniej zabójcza niż alkohol, a spośród wszystkich badanych narkotyków, alkohol okazuje się najbardziej śmiercionośny.

Naukowcy twierdzą, że wyniki badań są na tyle wystarczające, aby zauważyć ryzyko związane z używaniem legalnego alkoholu i tytoniu, i nie skupiać się na walce z marihuaną. Tego samego zdania jest Światowa Organizacja Zdrowia, która nalega na dekryminalizację narkotyków. Światowa Organizacja ds. Narkotyków jest świadoma właściwości medycznych marihuany i też chce, aby marihuana była legalna.

“Większość zbrodni, które dotyczą marihuany to sprawy związane z nielegalną dystrybucją i nie ma brutalnych zbrodni popełnionych przez palaczy marihuany. Z drugiej strony, istnieje bardzo duża liczba przestępstw popełnionych pod wpływem alkoholu. Alkohol jest przyczyną wielu agresywnych ataków. To jest o wiele gorsze niż to, co się dzieje pod wpływem marihuany.” powiedział  Dr. Aaron Carroll, profesor psychiatrii w Indiana University School of Medicine.

Oprócz powodowania mniejszej ilości przestępstw, marihuana jest również mniej uzależniająca. Badania pokazują, że tylko 9 procent ludzi, którzy eksperymentują z marihuaną uzależni się od niej. Według badań wykonanych przez NIDA, tytoń jest najbardziej uzależniającą substancją ze wskaźnikiem 31,9 procent (32 osoby na 100, które spróbowały papierosów, uzależnią się od nich). Kokaina ma drugi najwyższy wskaźnik uzależnienia (16,7 procent), a alkohol ma trzeci (15,4 procent).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować