- Reklama -
Banner

Marihuana bez zapachu – kanadyjski startup chce stworzyć bezwonne zioło

Ponieważ stygmatyzacja związana z używaniem konopi indyjskich jest nadal powszechna wśród użytkowników medycznych i rekreacyjnych, koncepcja marihuany bez zapachu może być atrakcyjna dla konsumentów.

Skoro istnieje już Cannabis Light, czyli legalne kwiaty konopi o niskim stężeniu THC, to czemu nie stworzyć bezwonnej marihuany? Na taki pomysł wpadła firma z Brampton z Ontario w Kanadzi, która twierdzi, że może stworzyć odmiany marihuany, których zapach podczas palenia zostanie maksymalnie zredukowany. Ponadto zapach przechowywanego suszu będzie „praktycznie niewykrywalny”.

PURECANN, czyli kanadyjski startup CannabCo twierdzi, że bezwonne zioło zostało pierwotnie stworzone w celu zmniejszenia trudności typowych dla początkujących palaczy marihuany – chodzi o kaszel i krztuszenie się podczas palenia. Ten efekt jest dokładnie tym, co sprawiło, że palenie marihuany jest niepożądana u pacjentów medycznych, którzy nie mieli wcześniejszego doświadczenia z paleniem. Bezwonna marihuana może być przydatna dla pacjentów, którzy chcą używać konopi w pełnej dyskrecji.

Mark Pellicane, dyrektor generalny CannabCo, powiedział w oświadczeniu: „Kiedy zobaczyliśmy tę technologię w działaniu i wynik końcowy, zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje wiele potencjalnych zastosowań PURECANN”.

„Wyobraź sobie, że ktoś wychodzi na zewnątrz w ciągu dnia, pali marihuanę, a jego kurtka lub płaszcz nie jest przesiąknięty zapachem zioła” – powiedział Pellicane. „Kobieta może nosić konopie indyjskie w torebce, a zapach marihuany nie wydostaje się z torebki. Wielu użytkowników i osoby palące marihuanę narzekają na zapach, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach, mieszkaniach i domach, a ta technologia rozwiązuje te obawy. ”

Czy marihuana bez zapachu to dobry pomysł? Niektórzy na pewno dostrzegą wiele zalet takiego rozwiązania, chociaż charakterystyczny zapach marihuany pochodzi z terpenów, które posiadają wiele właściwości medycznych i poprawiają działanie innych kannabinoidów, takich jak THC lub CBD.

Na przykład limonen jest terpenem, który nadaje niektórym odmianom marihuany cytrynowy, pomarańczowy lub cytrusowy zapach. Oczywiście, można usuwać terpeny z konopi, ale terpeny również przyczyniają się do smaku zioła, więc odmiany Purecann przypuszczalnie smakowałby dość łagodnie. Mark Pellicane potwierdził, że proces tworzenia bezwonnej marihuany dotyczy terpenów, ale sama technologia jest zastrzeżona. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 

Mogą Cię zainteresować