Dołącz do nas

Aktualności

Maria pali marihuanę, a Jezus jest gejem – nowa produkcja Netflixa oburzyła chrześcijan

Pierwsze kuszenie jezusa

Wielu zdenerwowanych chrześcijan grozi anulowaniem subskrypcji w serwisie Netflix z powodu opublikowania kontrowersyjnego filmu . Film “The First Temptation of Christ” przestawiany się jako świąteczna komedia. Wielu chrześcijan na świecie nie postrzega jednak tego filmu w ten sposób. Miliony osób na całym świecie zostały tak urażone tym programem, że postanowiły podpisać petycję wzywającą Netflix do usunięcia filmu z serwisu.

Istnieją dwa główne powody, dla których chrześcijanie są źli z powodu tego programu.

Jednym z nich jest to, że przedstawia on Jezusa w związku homoseksualnym. Są sceny przedstawiające Jezusa idącego na przyjęcie z innym mężczyzną, podczas których teksty piosenek sugerują związek homoseksualny Jezusa.

Reklama Susz CBD Sklep

Po drugie, serial przedstawia także Marię palącą trawkę. Oba te wątki doprowadziły do kontrowersji wokół programu. W innych momentach programu Maria pali marihuanę, Melchior, najstarszy członek Mędrców, zatrudnia prostytutkę, a Jezus dostaje haju po „specjalnej herbacie”. Halucynuje – spotyka się z Buddą, Kryszną, bogiem Rastafari i innymi bogami, po czym pisze notatki o kosmitach dla scjentologów.

Trailer “Pierwsze Kuszenie Jezusa”

Chrześcijanie protestują

Do tej pory petycję podpisało ponad 1,1 miliona osób. Według niektórych źródeł podpisy są składane przez rozwścieczonych chrześcijan z całego świata. W gruncie rzeczy chrześcijanie twierdzą, że nowy 46-minutowy program poszedł za daleko i należy go usunąć. Ale firma Porta dos Fundos stojąca za powstaniem serialu wydała własne oświadczenie.

„Jako członek wspólnoty chrześcijańskiej i naśladowca Chrystusa dołączam do reszty setek tysięcy osób, które wyraziły swój protest wzywający do natychmiastowego usunięcia świąteczneego programu przedstawiającego Jezusa w związku homoseksualnym”, stwierdził Abraham Mathai, przewodniczący Indian Christian Voice w wywiadzie dla News 18.

„Porta dos Fundos ceni swobodę artystyczną i humor poprzez satyrę na najbardziej różnorodne tematy kulturowe naszego społeczeństwa”, powiedziała firma w swoim oświadczeniu.

Jak dotąd nie jest jasne, jak Netflix poradzi sobie z tą sytuacją. Na dzień dzisiejszy program jest nadal dostępny, ale nie jest jeszcze jasne, czy Netflix pozostawi go dostępnego online, czy nie.

Wraz z petycją wielu oburzonych chrześcijan używa mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Niezadowoleni chrześcijanie komentują posty opublikowane w mediach społecznościowych Netflix, nawołując usunięcia programu. W innych przypadkach ludzie grożą anulowaniem subskrypcji w serwisie Netflix, a jeszcze inni zaczęli używać hashtagu #BoycottNetflix, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

1 Komentarz

1
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
silent
Gość
silent

jak cenia sobie swobode to moze wypuszcza cos podobnego z mahometem…

Popularne