- Reklama -
Banner

Luksemburg: Policjanci mogą palić trawkę po pracy i uprawiać 4 rośliny konopi indyjskich w domu

Luksemburg, mały, ale dynamiczny kraj europejski, niedawno wprowadził znaczące zmiany w swojej polityce dotyczącej konopi, wprowadzając regulacje, które pozwalają obywatelom na uprawę i konsumpcję konopi indyjskich w ramach osobistego użytku. Co więcej, te liberalne przepisy dotyczą również funkcjonariuszy policji w kraju.

Policjanci i konopie: Nowe prawo w Luksemburgu

W świetle nowej ustawy, policjanci w Luksemburgu mogą konsumować konopie indyjskie, pod warunkiem, że robią to poza godzinami pracy. Zatwierdzone w lipcu przepisy dotyczące regulacji konopi do celów rekreacyjnych mają zastosowanie również do sił bezpieczeństwa. Obywatele, w tym funkcjonariusze policji, mogą teraz legalnie uprawiać do czterech roślin konopi indyjskich z nasion do użytku osobistego.

Jednakże, jak ujawniono w prasie luksemburskiej, istnieje ważny wyjątek dotyczący kandydatów do służby policyjnej. Podczas procesu rekrutacji poddawani są oni testom toksykologicznym, a pozytywny wynik testu skutkuje natychmiastowym wydaleniem kandydata.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wyjątki i ograniczenia w nowej ustawie

Mimo liberalizacji przepisów, istnieją pewne ograniczenia. Policjanci nie mogą pracować będąc pod wpływem konopi, co zostało podkreślone przez rzecznika prasowego policji, cytowanego przez LuxTimes.lu. Chociaż występują trudności w ustalaniu, czy agent jest pod wpływem substancji, obecnie policja nie przeprowadza rutynowych testów na obecność narkotyków u swoich funkcjonariuszy. Jednakże, jeśli podejrzewa się użycie narkotyków lub zdarzają się incydenty z tym związane, zaangażowani funkcjonariusze mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej i prawnej.

Podsumowanie zmian w Luksemburgu

Luksemburg zdecydowanie zmienił swoje podejście do polityki dotyczącej konopi. Nowa ustawa, która legalizuje posiadanie i osobistą uprawę konopi przez dorosłych, weszła w życie w piątek, 21 lipca, jak ogłosił rząd. Ministerstwo Sprawiedliwości oficjalnie potwierdziło tę przyszłą zmianę polityki, publikując oświadczenie w Oficjalnym Dzienniku we wtorek.

Warto zauważyć, że zmiany w prawie luksemburskim w kontekście marihuany mogą stanowić interesujący przypadek do analizy i obserwacji w kontekście globalnej debaty na temat dekryminalizacji i regulacji konopi. Ostateczne skutki tej polityki, zarówno pozytywne, jak i negatywne, będą mogły zostać dokładnie ocenione dopiero po upływie pewnego czasu od wprowadzenia nowego prawodawstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować