Lotnisko w Los Angeles pozwala wnieść 28,5g marihuany na pokład samolotu

Lotnisko w Las Vegas pozwala na podróżowanie samolotem z 28,5 gramami marihuany

Podróżowanie z marihuaną stało się trochę mniej stresujące, przynajmniej na jednym głównych światowych ośrodków tranzytowych.

Międzynarodowy port lotniczy w Los Angeles zaktualizował niedawno na swojej stronie internetowej politykę dotyczącą marihuany, aby dać zielone światło na transport legalnych ilości konopi w punktach kontroli bezpieczeństwa oraz w samolocie. Używanie marihuany na lotnisku oczywiście pozostaje nielegalne. Zgodnie z nową publiczną polityką marihuany LAX:

Podczas gdy prawo federalne zabrania posiadania marihuany (w tym w federalnej przestrzeni powietrznej), przejście w Kalifornii ustawy 64, z dnia 1 stycznia 2018 r. pozwala osobom w wieku 21 lat i starszym na posiadanie do 28,5 gramów marihuany i 8 gramów skoncentrowanej marihuany do osobistej konsumpcji. Zgodnie z ustawą 64, Departament Policji Los Angeles Airport pozwoli pasażerom podróżować nawet z 28,5 gramami marihuany i 8 gramami skoncentrowanej marihuany. Pasażerowie powinni mieć jednak świadomość, że przepisy dotyczące marihuany różnią się w poszczególnych stanach i zachęca się do sprawdzania prawa w stanach, do których planują podróż.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jungle Boys (@jungleboys)

Lotnisko nadrabia zaległości w prawie

Nowe przepisy są aktualizacją wcześniejszych wskazówek dotyczących marihuany, według których posiadanie marihuany na lotnisku wiązało się z przekazaniem policji i aresztowaniem.

“Niewiele można było wcześniej zrobić” – powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML, grupy zajmującej się liberalizacją prawa związanego z konopiami.

Podróżowanie samolotem z marihuana

Polityka lotniska LAX potwierdza obecne przekonanie Departamentu Policji w Los Angeles, która ma ważniejsze rzeczy, niż aresztowanie osób na lotnisku, które mają w kieszeni vaporizer.

“Jest to przykład szeroko rozpowszechnionej zmiany kulturowej i akceptacji marihuany, która trwa w stanie Kalifornia” – powiedział Armentano.

Wieści o zmianie polityki lotniska LAX pojawiły się dziś rano w Internecie, co u niektórych podróżujących wywołało okrzyk radości. Wcześniej na lotniskach w Los Angeles zamontowano specjalne skrzynki, do których pasażerowie mogli wyrzucić marihuanę lub inne nielegalne substancje, aby nie wnosić ich na teren lotniska.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tajska policja przekazała naukowcom 100kg marihuany do badań

Tajlandzka policja przekazała naukowcom 100kg zarekwirowanej marihuany

Mark Bresciano po zakończeniu kariery zajął się uprawą marihuany medycznej

Był gwiazdą włoskiej Serie A. Po zakończeniu kariery zajął się uprawą marihuany