- Reklama -
Banner

Lekarze z Bydgoszczy rozpoczną leczenie medyczną marihuaną

Lekarze z Bydgoskiej Przychodni Śródmieście rozpoczną w lipcu leczenie marihuaną pacjentów z padaczką lekooporną.

W projekcie leczenia medyczną marihuaną wezmą udział głównie osoby powyżej 18 roku życia, ale pojawią się też młodsi pacjenci z całej Polski.

Podobny projekt przeprowadziło już Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a od czerwca ten program realizowany będzie w szpitalu w Lublinie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Leczenie medyczną marihuaną jest czasem jedyną szansą dla chorych na padaczkę lekooporną. 5-letni Maks, który miewał nawet 300 ataków dziennie po rozpoczęciu leczenia medyczną marihuaną ich liczba spadła o około 90%.

Wbrew powszechnej opinii, pacjenci nie będą “palić jointów”, ale będą dostawać kannabidiol (CBD), który jest jednym z niepsychoaktywnych kannabinoidów zawartych w marihuanie.

Na całym świecie marihuana jest stosowana w leczeniu padaczki, nowotworów, stwardnienia rozsianego czy jaskry. W Polsce to nadal temat tabu, jednak coraz więcej lekarzy potwierdza jej lecznicze właściwości, a Bydgoska Przychodnia Śródmieście jest już trzecią placówką, w której testuje się medyczną marihuanę.

5 KOMENTARZE

  • A po cholerę dzieciom lekarze mają urządzać fazę, skoro samo CBD je leczy? THC dla dzieci nie jest, geniuszu.

   • Ale THC też leczy. I powinno być stosowane. Tak się boją tej fazy? Udowodnione naukowo, że trawki nie da się przedawkować (musiałaby to być nie możliwa do wypalenia/innego skonsumowania ilość trawki) i że nie szkodzi. Fakt, jeśli ktoś jara dosłownie ciągle no to wtedy szkodzi i uzależnia, ale nie tak jak np. heroina. O wiele mniej od alkoholu i papierosów, w porównaniu do nich praktycznie wogóle nie uzależnia)

    • Masz racje, a poza tym, dziecią się też coś od życia należy 🙂

   • Dlatego że dziecią też się coś od życia należy? Dlatego że to marnowanie dobrego zioła?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować