Strona główna Aktualności Lekarze ostrzegają przed koncentratem marihuany BHO

Lekarze ostrzegają przed koncentratem marihuany BHO

0
Lekarze ostrzegają przed koncentratem marihuany BHO

Coraz bardziej modne staje się wykorzystywanie marihuany do produkcji BHO czyli koncentratu marihuany. Oczywiście, w porównaniu do palenia kwiatów lub jedzenia ciasteczek, koncentrat marihuany jest dużo silniejszy, ale lekarze skupiają się na innym aspekcie.

Jak twierdzą John Stogner z University of North Carolina i Bryan Lee Miller z Georgia Southern University, produkcja koncentratu może wywołać poważny pożar.

“Ponieważ produkcja BHO nie jest skomplikowana, wymaga niewielu zasobów i jest przedmiotem niezliczonej ilości filmików instruktażowych, to dla rekreacyjnych użytkowników proces ten może być “wybuchowy”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Produkcja polega na przejściu butanu przez szklaną rurkę wypełnioną suszem konopi indyjskich”

“Ponieważ butan jest bardzo lotny, paruje pozostawiając kryształową żywicę, w której stężenie THC może sięgać nawet 80%.”

“Proces tworzenia tego produktu jest bardzo niebezpieczny, ponieważ butan jest łatwopalny i niestabilny, co wiąże się z eksplozjami i pożarami.”

Pomimo, że raport ten nie pokazuje wad stosowania koncentratu, to zwraca uwagę na problem wybuchu, który może powstać podczas jego produkcji.

Zobaczcie poniższy filmik, który ilustruje jak wygląda wybuch podczas produkcji BHO.