- Reklama -
Banner

Trwają prace nad pełną legalizacją marihuany w Unii Europejskiej

Poseł Piotr Liroy Marzec jest członkiem kapituły w Unii Europejskiej, w której trwają prace nad pełną legalizacją marihuany. Obecnie trwają rozmowy na temat legalizacji marihuany w krajach należących do Unii Europejskiej. Liroy, który jest przedstawicielem centralnej i wschodniej europy zaproponował usunięcie marihuany z listy narkotyków, co według niego byłoby najprostszym rozwiązaniem.

Liroy o legalizacji marihuany w Unii Europejskiej

“W Unii Europejskiej był pomysł, żeby zmienić prawo, aby [marihuana – przyp. red.] była w pełni legalna, natomiast próbowano to zrobić naokoło. Ja zaproponowałem żeby zamiast regulować – deregulować, czyli z robić to co na początku wydarzyło się najgorszego – wyrzucić marihuanę ze spisu narkotyków. To jest najprostsza rzecz, bo tam trafiła tak naprawdę sztucznie.

[…]

Myślałem, że da się to zrobić to na zasadzie wyrzucenia tego z listy narkotyków i tym sposobem byśmy mieli w pełni legalną [marihuanę – przyp. red.]. – mówi Liroy.”

Pomysł deregulacji nie spodobał się jednak członkom Unii Europejskiej. Zamiast deregulacji, UE planuje wdrożenie 10-cio letniego programu, podczas którego wprowadzany będzie projekt pełnej legalizacji marihuany.

“W tej chwili chcą [Unia Europejska – przyp. red.] przeprowadzić proces 10-cio letni w Wiedniu. W tym miesiącu albo przyszłym będzie duży zjazd. Będzie przedstawiony projekt 10-cio letni 2018-2028, jak przez te 10 lat będziemy systematycznie dochodzić do pełnej legalizacji, ale ten pomysł mi się nie podoba.”

Zjazd, o którym mówi Liroy, to konferencja International Cannabis Policy Conference, która odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018r. Dwa dni wcześniej (5-7 grudnia) Komisja ONZ ds. Środków Odurzających (CND), jedyny organ Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmujący się polityką konopi indyjskich, otrzyma ostateczne zalecenia od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące kannabidiolu (40. ECDD) i konopi indyjskich we wszystkich formach. Zalecenia te zostaną przedstawione 187 państwom członkowskim w siedzibie Biura ONZ ds. Narkotyków i przestępczości (UNODC) w Wiedniu.

6 KOMENTARZE

 1. Ludzie proszę was. Mafie nigdy nie pozwolą na “legalizację” trawki w jakikolwiek sposób w Polsce.
  I to za PISu lub PO ? ahhahahahahah!
  Chyba, że już będzie tak tragicznie w Polsce finansowo to zdepenalizuje się do 5 gram w zamian za mandat karny w wysokości od 500 do 10000 zł.

 2. Z tego co czytam i oglądam to jednak w Polsce poczekamy te 10lat…. Ale to już nie całe wieki…. rządy zauwazyly ze kto miał palić to i tak pali…. czarny rynek kwitnie więc chcą zarabiać na tym…. wszystko będzie opodatkowane i mimo że uprawiane w Polsce to i tak drogie… dla zwykłego konsumenta czy to rekreacyjnego czy na potrzeby medyczne ważniejszym były by uprawy na własną rękę we własnym ogródku….

 3. Ja tak myślę że max 3 lata i w Polsce będzie legalna marihuana ale jak będzie ? Zobaczymy.

 4. Mam nadzieję, że będziecie informować o przebiegach! Sugerowałbym też wywiad z Panem Piotrem aby rozwinął te newsy z tego filmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować