Dołącz do nas

Legalizacja

Trwają prace nad pełną legalizacją marihuany w Unii Europejskiej

Trwają prace nad legalizacją marihuany w Unii Europejskiej

Poseł Piotr Liroy Marzec jest członkiem kapituły w Unii Europejskiej, w której trwają prace nad pełną legalizacją marihuany. Obecnie trwają rozmowy na temat legalizacji marihuany w krajach należących do Unii Europejskiej. Liroy, który jest przedstawicielem centralnej i wschodniej europy zaproponował usunięcie marihuany z listy narkotyków, co według niego byłoby najprostszym rozwiązaniem.

Liroy o legalizacji marihuany w Unii Europejskiej

“W Unii Europejskiej był pomysł, żeby zmienić prawo, aby [marihuana – przyp. red.] była w pełni legalna, natomiast próbowano to zrobić naokoło. Ja zaproponowałem żeby zamiast regulować – deregulować, czyli z robić to co na początku wydarzyło się najgorszego – wyrzucić marihuanę ze spisu narkotyków. To jest najprostsza rzecz, bo tam trafiła tak naprawdę sztucznie.

[…]

Myślałem, że da się to zrobić to na zasadzie wyrzucenia tego z listy narkotyków i tym sposobem byśmy mieli w pełni legalną [marihuanę – przyp. red.]. – mówi Liroy.”

Pomysł deregulacji nie spodobał się jednak członkom Unii Europejskiej. Zamiast deregulacji, UE planuje wdrożenie 10-cio letniego programu, podczas którego wprowadzany będzie projekt pełnej legalizacji marihuany.

“W tej chwili chcą [Unia Europejska – przyp. red.] przeprowadzić proces 10-cio letni w Wiedniu. W tym miesiącu albo przyszłym będzie duży zjazd. Będzie przedstawiony projekt 10-cio letni 2018-2028, jak przez te 10 lat będziemy systematycznie dochodzić do pełnej legalizacji, ale ten pomysł mi się nie podoba.”

Zjazd, o którym mówi Liroy, to konferencja International Cannabis Policy Conference, która odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018r. Dwa dni wcześniej (5-7 grudnia) Komisja ONZ ds. Środków Odurzających (CND), jedyny organ Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmujący się polityką konopi indyjskich, otrzyma ostateczne zalecenia od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące kannabidiolu (40. ECDD) i konopi indyjskich we wszystkich formach. Zalecenia te zostaną przedstawione 187 państwom członkowskim w siedzibie Biura ONZ ds. Narkotyków i przestępczości (UNODC) w Wiedniu.

Susz CBD Sklep

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

6 komentarzy

6
Skomentuj artykuł!

avatar
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wojtek
Gość
wojtek

ZA rok bedzie legalna.

Fifi
Gość
Fifi

Oby <3

PELE
Gość
PELE

Ludzie proszę was. Mafie nigdy nie pozwolą na “legalizację” trawki w jakikolwiek sposób w Polsce.
I to za PISu lub PO ? ahhahahahahah!
Chyba, że już będzie tak tragicznie w Polsce finansowo to zdepenalizuje się do 5 gram w zamian za mandat karny w wysokości od 500 do 10000 zł.

Cezetka
Gość
Cezetka

Z tego co czytam i oglądam to jednak w Polsce poczekamy te 10lat…. Ale to już nie całe wieki…. rządy zauwazyly ze kto miał palić to i tak pali…. czarny rynek kwitnie więc chcą zarabiać na tym…. wszystko będzie opodatkowane i mimo że uprawiane w Polsce to i tak drogie… dla zwykłego konsumenta czy to rekreacyjnego czy na potrzeby medyczne ważniejszym były by uprawy na własną rękę we własnym ogródku….

Czytelnik Fakty Konopne
Gość
Czytelnik Fakty Konopne

Ja tak myślę że max 3 lata i w Polsce będzie legalna marihuana ale jak będzie ? Zobaczymy.

Kuba
Gość
Kuba

Mam nadzieję, że będziecie informować o przebiegach! Sugerowałbym też wywiad z Panem Piotrem aby rozwinął te newsy z tego filmu.

Popularne