- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany w Nowym Jorku sposobem na modernizację metra

W związku z tym, że Nowy Jork rozważa legalizację marihuany rekreacyjnej w nadchodzących miesiącach, jest jedna kwestia, która może wpłynąć na decyzje polityków – zyski ze sprzedaży marihuany mogą zostać przeznaczone na naprawę metra.

Wielu nowojorskich prawodawców sugeruje, że legalizacja marihuany może być sposobem na naprawę metra w Nowym Jorku. Stan kolei miejskiej w Nowym Jorku w ostatnim roku zmalał, a podróżujący metrem często narzekają na opóźnienia. Zarządcy metra mówią, że potrzebują 40 miliardów dolarów, aby zmodernizować system.

Już zastanawiają się nad zwiększeniem cen w najbardziej ruchliwych dzielnicach miasta, ale wielu uważa, że ten krok może być niewystarczający. W tym miejscu pojawia się temat legalizacji marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Największym problemem jaki słyszymy, jest stan systemu metra” – powiedział Corey Johnson, przewodniczący Rady Miasta Nowy Jork. “Połączenie tych dwóch rzeczy mieć duży wpływ i potencjalnie wpłynąć na transformację metra.”

Stan Nowy Jork niedawno powołał komisję do opracowania sposobów generowania przychodów, aby pomóc w finansowaniu modernizacji metra, a jego członkowie mówią, że legalizacja marihuany jest ważną pozycją na ich liście.

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, niedawno poparł pomysł legalizacji marihuany i mówił, że projekt ustawy zostanie wprowadzony podczas następnej sesji legislacyjnej, które rozpocznie się w styczniu. Rzecznik gubernatora powiedział jednak, że nie rozmawiano o tym, czy wykorzystać dochody z podatku od sprzedaży marihuany, aby sfinansować modernizację metra.

W Nowym Jorku nielegalny rynek marihuany może być wart nawet 3,5 miliarda dolarów rocznie, wynika z raportu Departamentu Zdrowia opublikowanego w czerwcu. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych może generować roczne dochody podatkowe w wysokości do 670 milionów USD – czytamy w raporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować