- Reklama -
Banner

Nowy Jork o krok od legalizacji. Dekryminalizacja do 25 gram marihuany

W związku ze spekulacjami, że nowy Jork skończy ściganie i aresztowanie osób za posiadanie małych ilości marihuany, komisarz policji Bill Bratton ogłosił, że posiadanie 25 g lub mniej marihuany nie będzie już przestępstwem. Zmiana polityki miasta zostanie wydana we wtorek i wejdzie w życie 19 listopada. Nowojorczycy muszą wytrzymać jeszcze tydzień.

Jak poinformował New York Times, NYPD aresztuje dziesiątki tysięcy osób każdego roku za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Teraz, zamiast spędzać noc na dołku, otrzyma się mandat na 100 dolarów. (Choć uwaga, osoby złapane na paleniu marihuany w miejscu publicznym nadal podlegają natychmiastowemu aresztowaniu, w ramach nowej polityki.)

Urzędnicy powiedzieli, że chcą wykorzystać czas i energię spędzoną nad przestępstwami związanymi z małą ilością marihuany do poważniejszych spraw. Z pewnością jest to też zasługą prokuratora okręgowego Kenneth Thompson’a, który zadeklarował w lipcu, że nie ma zamiaru dalej ścigać za takie “zbrodnie”.

“To powinno dać policji więcej czasu siły do prowadzenia większych spraw, niwelując przy tym część zatorów w sądach”

Ta zmiana oznacza, że Nowy Jork dzieli tylko krok do szerszej legalizacji. Czekajcie na więcej informacji, zobaczymy jak to się rozwinie.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować