Strona główna Aktualności Biznes Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot wchodzą do branży konopnej. Będą produkować piwo i napoje z CBD

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot wchodzą do branży konopnej. Będą produkować piwo i napoje z CBD

0
Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot wchodzą do branży konopnej. Będą produkować piwo i napoje z CBD

Kuba Wojewódzki wraz z byłym politykiem Januszem Palikotem założyli spółkę “Przyjazne państwo”, która zajmowała się będzie “produkcją różnego rodzaju napojów alkoholowych i bezalkoholowych z dodatkiem CBD, ale i bez CBD” – oznajmił na dzisiejszej konferencji Janusz Palikot.

W ostatnich dniach Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki w swoich mediach społecznościowych opublikowali wspólne zdjęcie w polu konopi. Podpis “NOWY BIZNES” sugerował, że Panowie wspólnie uruchomią nowy biznes w branży konopnej. Więcej szczegółów mieli ujawnić na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w samo południe.

Pierwszy produkt, który będzie można zakupić już za miesiąc, to BUCH, czyli piwo z dodatkiem CBD.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Może rozszyfrujmy skrót CBD – Częściej Będzie Dobrze”

Kuba Wojewódzki
Wyświetl ten post na Instagramie.

To dalej my!

Post udostępniony przez Janusz Palikot (@januszpalikot)

To będzie piwo górnej fermentacji, w stylu amerykańskiego IPA, które będzie produkowane z przy użyciu chmieli amerykańskich, które mają bardzo podobne cechy aromatyczne do marihuany. […] Konopie i chmiel to jest jedna rodzina, to jest brat i siostra. To jest rodzaj bliskiego kuzynostwa.” – oznajmił Janusz Palikot.

Oprócz tego, że będziemy używali tych chmieli amerykańskich z rodziny konopnych, to będziemy także dodawali olejków z CBD. Pierwszy produkt – Buch – będzie już za miesiąc w ofercie Przyjaznego Państwa.” – dodał Palikot.

Chociaż na początku konferencji usłyszeliśmy, że spółka Dobre Państwo będzie zajmować się produkcją piwa z CBD, to w dalszej części dowiedzieliśmy się, że spółka będzie tylko zlecać produkcję konkretnych produktów firmom, które zagwarantują najwyższą jakość produkcji, a sama zajmie się promocją i marketingiem.

“My jako Przyjazne Państwo nie będziemy produkowali tych produktów, ani kolejnych, które mamy w planie w następnych miesiącach i latach. Będziemy zlecali je różnym producentom, co do których mamy przekonanie, że dany produkt zrobią bardzo dobrze. Pewnie ktoś inny będzie produkował szampany, ktoś inny wódkę, ktoś inny okowitę, a ktoś inny piwo. Większość z tych produktów będzie miała charakter nawiązujący do konopi.” – dodał Palikot.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Szaleńcy którzy myślą że są w stanie zmienić świat… Zmieniają go💚 Dziś o 12:00🕛 @januszpalikot @bobmarley

Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official)

Piwo Buch z dodatkiem CBD, będzie produkowane przy użyciu chmieli amerykańskich, których to zapach może kojarzyć się z konopiami. Skąd podobieństwo w zapachu? Konopie i chmiel 28 milionów lat temu były rodzeństwem, jednak zmiany genetyczne sprawiły, że stały się bliskimi kuzynami i rozdzieliły się od siebie. Obie te rośliny po 28 milionach lat nadal produkują terpeny, czyli związki aromatyczne odpowiedzialne za zapach konopi i niektórych gatunków chmielu.

Zarówno Kuba Wojewódzki, jak i Janusz Palikot mają doświadczenie nie tylko z konopiami, ale też w biznesie. Ten pierwszy nie wstydzi się przyznać, że palił jointa, a ten drugi jeszcze kilka lat temu wspierał Marsze Wyzwolenia Konopi. Janusz Palikot obecnie działa w branży alkoholowej i zajmuje się produkcją piwa oraz mocniejszego alkoholu. Kuba Wojewódzki z kolei jest właścicielem dwóch restauracji “Niewinni Czarodzieje”, z których jedna znajduje się w Warszawie, a druga w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj