Kościół Anglii chce zainwestować w medyczną marihuaną. Ma na ten cel 16 miliardów dolarów

Kościół Anglii chce zainwestować w medyczną marihuanę

Kościół Anglii poparł używanie konopi do celów leczniczych i powiedział, że chętnie zainwestuje w sektor medycznej marihuany.

Władze Kościoła Anglii, które zajmują się majątkiem kościelnym o wartości 8,2 miliarda funtów, zakazują inwestowania w firmy, które czerpią zyski z używek rekreacyjnych, ale po raz pierwszy stwierdziły, że rozważą inwestowanie w firmy, które pracują z marihuaną leczniczą, od kiedy jest ona legalna w Wielkiej Brytanii .

„Rozróżniamy marihuanę rekreacyjną i marihuanę medyczną” – powiedział w wywiadzie dla Financial Times Edward Mason, szef odpowiedzialnych inwestycji w Church of England.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, że jest ona używana do celów leczniczych”.

The Church of England posiada obecnie portfel inwestycyjny o wartości 16 miliardów dolarów (12,6 miliarda funtów), który w 2016 r. stał się jednym z „najlepiej działających funduszy” na świecie, napisał Financial Times.

Chociaż instytucje religijne tradycyjnie sprzeciwiają się zażywaniu konopi indyjskich w celach rekreacyjnych, to rośnie akceptacja wobec zastosowań medycznych. W ubiegłym roku Wielka Brytania zalegalizowała marihuanę medyczną w przypadku niektórych wyniszczających chorób.

„Kiedy [konopie indyjskie] są używane w odpowiednim kontekście medycznym, w określonych warunkach, mogą być bardzo przydatne i myślę, że marihuana lecznicza powinna być postrzegana w tym świetle”, dr Mark Pickering, dyrektor naczelny Christian Medical Fellowship, powiedział w wywiadzie dla Premier Christian Radio.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mężczyzna próbował przemycić 500g marihuany do więzienia za pomocą drona

Były więzień próbował przemycić 500g marihuany do więzienia za pomocą drona

legalizacja marihuany utrudnia nastolatkom dostęp do marihuany

Marihuana i haszysz najpopularniejszymi nielegalnymi używkami wśród polskiej młodzieży