- Reklama -
Banner

Konsumenci marihuany częściej przeżywają po zawale serca, niż osoby, które jej nie używają

Osoby, które przeżyły zawał mięśnia sercowego i w organizmie posiadały ślady używania marihuany, rzadziej umierają w trakcie hospitalizacji niż osoby, które u których nie wykryto śladów THC i innych kannabinoidów  w organizmie. To wyniki najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie PLOS One i wydanych przez National Institute of Health.

Naukowcy przeanalizowali zapisy szpitalne ponad 3 854 pacjentów z zawałami serca, którzy potwierdzili, że ostatnio spożywali konopie indyjskie lub wyniki wykazały niedawną konsumpcję marihuany, porównując dane z 1 273 897 osobami, które ostatnio nie spożywały marihuany.

Naukowcy odkryli, że używanie konopi indyjskich nie wiązało się z niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi w krótkim okresie; zostało to odkryte po tym, jak analizowali potencjalne czynniki zakłócające, takie jak palenie tytoniu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pacjenci używający marihuany rzadziej umierają po zawale serca

Co więcej, “pacjenci stosujący marihuanę rzadziej umierają, doświadczają wstrząsu lub wymagają IABP (kontrapulsacji wewnątrzaortalnej – terapii wspomagającej krążenie ) po ostrym zawale mięśnia sercowego niż pacjenci, którzy nie używali marihuany”, czytamy w wynikach badań.

Naukowcy byli zaskoczeni tymi wynikami, chociaż były już prowadzone podobne badania i również wykazały niższą śmiertelność wśród konsumentów marihuany.

“Wyniki te sugerują, że w przeciwieństwie do naszej hipotezy używanie marihuany nie wiązało się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych po zawale serca.”

Naukowcy podsumowali wyniki badań stwierdzając, że: “przeprowadzenie dodatkowych badań jest uzasadnione, aby dalej badać te odkrycia i identyfikować potencjalne mechanizmy, dzięki którym marihuana jest powiązana z mniejszym wskaźnikiem śmiertelności i krótkoterminowymi wynikami po przebyciu zawału serca.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować