- Reklama -
Banner

Konfederacja powołała Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

W Polsce rozpoczęła się nowa era w zakresie polityki narkotykowej, z inicjatywą parlamentarną dotyczącą legalizacji marihuany. W czwartek, Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji, ogłosił powołanie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany. Berkowicz podkreślił, że zespół jest otwarty dla wszystkich posłów, niezależnie od ich przynależności politycznej, którzy popierają postulaty tej inicjatywy.

Wizja wolności a polityka narkotykowa

Poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz wyjaśnił, że jako wolnościowcy uważają, iż każdy dorosły człowiek powinien mieć prawo do samodecydowania o swoim życiu, włącznie z podejmowaniem działań, które mogą być dla niego szkodliwe, pod warunkiem, że nie naruszają wolności innych. Ten pogląd wyraźnie oddziela dorosłość od dzieciństwa, gdzie w przypadku dzieci konieczne jest wprowadzanie ograniczeń dla ich bezpieczeństwa.

Koniec z paternalizmem państwa

Berkowicz zwrócił uwagę na fakt, że traktowanie dorosłych obywateli jak dzieci przez państwo jest odrzuceniem podstawowej zasady wolności osobistej. Stwierdził, że aktualna polityka karna dotycząca marihuany, obejmująca karanie więzieniem za jej posiadanie czy używanie, jest nielogiczna i nieludzka, świadcząca o totalitarnym podejściu państwa.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Historia inicjatywy i nadzieje na zmianę

Zespół ds. legalizacji marihuany nie jest nowością w polskim Sejmie, gdyż został powołany również w poprzedniej kadencji. Berkowicz wyraził nadzieję, choć niepewną, że obecne działania będą kontynuacją i realną zmianą w podejściu do tematu legalizacji marihuany. Zachęcił także innych posłów, którzy podzielają tę wizję, do współpracy w ramach nowo utworzonego zespołu.

“Nie dało się tego przeprowadzić, bo rządził PiS. Teraz rządzą ludzie, którzy twierdzą, że są bardziej wolnościowi. Mam nadzieję, nie wielką, ale jednak, że okaże się, to w tej kwestii przynajmniej prawdą i zmiana władzy w tej kwestii okaże się realną zmianą” – powiedział Konrad Berkowicz.

Podsumowanie i perspektywy przyszłości

Inicjatywa ta stanowi ważny krok w kierunku reformy polityki narkotykowej w Polsce. Przez promowanie wolności osobistej i krytykowanie paternalistycznego podejścia państwa, Berkowicz i jego zespół stawiają ważne pytania o rolę rządu w życiu obywateli. Czas pokaże, jakie zmiany przyniesie ta odważna inicjatywa w polskim społeczeństwie i prawie.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować