- Reklama -
Banner

Kolorado: sprzedaż marihuany znowu wzrosła o 10%

W sierpniu sprzedaż marihuany w Kolorado odnotowała wzrost o 10 procent, a liderzy branży nie spodziewają się, że w najbliższym czasie sprzedaż spadnie.

Sprzedaż rekreacyjnej i medycznej marihuany w Kolorado wzrosła o 10 procent w porównaniu do lipca 2014, zgodnie z danymi wydanymi w czwartek przez Departament Kolorado.

W sierpniu klienci kupili marihuanę rekreacyjną o wartości 33.000.000 dolarów, w porównaniu z lipcem, kiedy sprzedaż wyniosła 29.700.000 dolarów, i 24.700.000 porównując z czerwcem.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Od pierwszego stycznia 2014, Kolorado uzyskało ponad 45.200.000 dolarów z podatków, licencji, i opłat za rekreacyjną i medyczną marihuanę.

 

kolorado-marihuana-sklep-medyczna

 

Eksperci twierdzą, że wzrost ten spowodowany jest coraz większą liczbą sklepów i przychodni otwieranych w całym stanie.

“Prawie codziennie, lub co najmniej raz w tygodniu powstają nowe firmy z marihuaną rekreacyjną, i to pomaga wyjaśnić wzrost dochodów podatkowych”, powiedział Mike Elliot, dyrektor wykonawczy Grupy Przemysłu Marihuany.

Różnice w sprzedaży rekreacyjnej i medycznej trawki wynoszą około milion dolarów. Ale sprzedaż marihuany do użytku rekreacyjnego nadal wyprzedza sprzedaż medycznej – jest to trend, który rozpoczął się dopiero w lipcu. “Niedługo jedno z największych miast w stanie, otwiera swój pierwszy sklep z marihuaną rekreacyjną, więc liczby te będą nadal rosły”, powiedział Elliot.

“W przyszłym miesiącu będziemy mieli pierwsze otwarcie sklepów w Aurora, które jest ogromnym miastem. Prawdopodobnie będzie można zobaczyć ogromny wzrost w aktualnych statystykach za miesiąc lub dwa, kiedy Aurora otworzy drzwi dla użytkowników marihuany.”

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować