Kolorado: Psy na haju po zjedzeniu ludzkich odchodów z THC

Kiedy legalizacja marihuany rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, do lekarzy weterynarii zgłasza się coraz więcej właścicieli psów, które zatruły się marihuaną. Wiele przypadków spowodowanych jest tym, że zwierzak zjadł ciastko z THC, ale niektóre psy przyjmują kannabinoidy z dziwnego źródła: ludzkich odchodów.

Psy zjadają ludzkie odchody zawierające THC
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Psy, które były na szlakach turystycznych lub lasach w Kolorado, są przywożone do weterynarzy z dziwnymi objawami – spowolnienie akcji serca, rozszerzenie źrenic, dezorientacja, nudności, a w niektórych przypadkach nietrzymanie moczu .

Eksperci uważają, że psy zjadają kupy pozostawione przez obozowiczów i turystów, którzy zjedli lub spalili wystarczającą ilość marihuany, aby psy mogły odczuć efekty psychoaktywne.

Dr Scott Dolginow, który jest właścicielem kliniki weterynaryjnej Valley Emergency Pet Care w Basalt w Kolorado, powiedział w wywiadzie dla Aspen Times, że tygodniowo przyjmuje od 3 do 10 psów, które zatruły się marihuaną.

Chcąc nie chcąc psy mają skłonność do jedzenia kupy, a Dolginow mówi, że większość psów chętnie zjadłaby ludzką kupę, gdyby miała taką szansę.

„Jest mało prawdopodobne, aby turyści wyrzucali na szlaku żywność z dodatkiem THC.” – powiedział Dolginow.

Toksyczność marihuany jest szerokim pojęciem klinicznym odnoszącym się do pojawienia się objawów takich jak spowolnienie akcji serca, rozszerzenie źrenic, dezorientacja, nudności, a w niektórych przypadkach nietrzymanie moczu.
W cięższych przypadkach psy otrzymują środek na uspokojenie lub są podłączane pod kroplówkę , powiedział Dolginow.

Zjawisko to występuje w miejscach takich jak San Francisco, gdzie występuje duża populacja bezdomnych ludzi, którzy wypróżniają się w parkach. Właściciele odurzonych psów często mają problem, ponieważ w mieście nie ma zbyt wielu weterynarzy, więc psy muszą po prostu przeczekać, aż stężenie THC w ich organizmie spadnie.

Weterynarze i właściciele psów apelują do turystów, aby ci nie załatwiali się w okolicach szlaków turystycznych i korzystali z dostępnych toalet.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -