- Reklama -
Banner

Kolorado: 423 miliony dolarów z podatków od sprzedaży marihuany w 2021 roku

Kolorado ubiegłym roku uzyskało roku rekordowe 423 miliony dolarów z podatku od sprzedaży marihuany, zgodnie z najnowszym raportem rynkowym Departamentu Przychodów Stanu (DOR).

W sumie w Kolorado sprzedano marihuanę o wartości ponad 2 miliardów dolarów w okresie od stycznia 2021 r. do listopada 2021 r. W 2020 roku stan zebrał 387 milionów dolarów z podatków od sprzedaży, więc z roku na rok przychody podatkowe są coraz wyższe.

Całkowite dochody podatkowe Kolorado oznaczają również, że stan pobił swój poprzedni rekord sprzedaży wynoszący 2,1 miliarda dolarów, chociaż DOR powiedział, że opublikuje ostateczne dane w przyszłym miesiącu. Od czasu legalizacji w 2014 roku sprzedano ponad 12 miliardów dolarów marihuany, a stan zebrał ponad 2 miliardy dolarów podatków.

Kolorado pobiera 2,9% stanowego podatku od sprzedaży marihuany w sklepach, 15% stanowego podatku od sprzedaży detalicznej marihuany oraz 15% podatku akcyzowego od sprzedaży hurtowej. Stan pobiera również gotówkę z opłat licencyjnych dla podmiotów chcących prowadzić detaliczną lub hurtową sprzedaż marihuany.

W grudniu Kolorado zebrało ponad 30 milionów dolarów z podatków, przerywając pięciomiesięczną passę malejących wpływów podatkowych.

Stan odnotował również ponad 158 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży w listopadzie, przy czym zarówno marihuana medyczna, jak i rekreacyjna odnotowały znaczny spadek sprzedaży.

W Kolorado sprzedano w listopadzie rekreacyjną marihuanę o wartości 131 milionów dolarów, co stanowi 11-procentowy spadek w porównaniu z październikiem.

Podobnie, listopadowa sprzedaż medycznej marihuany wyniosła 26 milionów dolarów, co oznacza spadek o ponad 10 procent w ujęciu miesięcznym.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować