- Reklama -
Banner

Kolorado: 423 miliony dolarów z podatków od sprzedaży marihuany w 2021 roku

Kolorado ubiegłym roku uzyskało roku rekordowe 423 miliony dolarów z podatku od sprzedaży marihuany, zgodnie z najnowszym raportem rynkowym Departamentu Przychodów Stanu (DOR).

W sumie w Kolorado sprzedano marihuanę o wartości ponad 2 miliardów dolarów w okresie od stycznia 2021 r. do listopada 2021 r. W 2020 roku stan zebrał 387 milionów dolarów z podatków od sprzedaży, więc z roku na rok przychody podatkowe są coraz wyższe.

Całkowite dochody podatkowe Kolorado oznaczają również, że stan pobił swój poprzedni rekord sprzedaży wynoszący 2,1 miliarda dolarów, chociaż DOR powiedział, że opublikuje ostateczne dane w przyszłym miesiącu. Od czasu legalizacji w 2014 roku sprzedano ponad 12 miliardów dolarów marihuany, a stan zebrał ponad 2 miliardy dolarów podatków.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kolorado pobiera 2,9% stanowego podatku od sprzedaży marihuany w sklepach, 15% stanowego podatku od sprzedaży detalicznej marihuany oraz 15% podatku akcyzowego od sprzedaży hurtowej. Stan pobiera również gotówkę z opłat licencyjnych dla podmiotów chcących prowadzić detaliczną lub hurtową sprzedaż marihuany.

W grudniu Kolorado zebrało ponad 30 milionów dolarów z podatków, przerywając pięciomiesięczną passę malejących wpływów podatkowych.

Stan odnotował również ponad 158 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży w listopadzie, przy czym zarówno marihuana medyczna, jak i rekreacyjna odnotowały znaczny spadek sprzedaży.

W Kolorado sprzedano w listopadzie rekreacyjną marihuanę o wartości 131 milionów dolarów, co stanowi 11-procentowy spadek w porównaniu z październikiem.

Podobnie, listopadowa sprzedaż medycznej marihuany wyniosła 26 milionów dolarów, co oznacza spadek o ponad 10 procent w ujęciu miesięcznym.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować