Kolejny rekord sprzedaży marihuany w Kolorado został pobity!

0
1432

Dla Kolorado to dziesiąty miesiąc z rzędu, w którym sprzedaż osiągnęła poziom w wysokości ponad 100 milionów dolarów, a trwała dwucyfrowa stopa wzrostu przyciągnęła uwagę wielu analityków.

Licencjonowane sklepy z marihuaną w Kolorado wzbogaciły się w marcu o prawie 132 miliony dolarów za sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych i medycznych. Miesięczny przychód ze sprzedaży w wysokości 131,7 milionów dolarów wyznaczył nowy rekord sprzedaży marihuany.

Poprzedni rekord wynoszący 127,8 milionów dolarów osiągnięto we wrześniu, a ten miesiąc jest dziesiątym z rzędu, w którym sprzedaż przekroczyła 100 milionów dolarów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zdaniem Colorado Department of Revenue, przychody z tytułu podatku od sprzedaży marihuany w marcu wyniosły 22,9 miliona dolarów.

Całkowita suma sprzedaży była o 48% wyższa, niż w marcu 2016 roku. Marzec zakończył pierwszy kwartał ze wzrostem o ponad 36% w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku.

W 2016 roku, roczna stopa wzrostu wyniosła 39,6%, w porównaniu do 2015 roku, kiedy to roczny wzrost sprzedaży wyniósł 29%.

“Jesteśmy zaskoczeni, że sprzedaż rośnie w tak szybkim tempie,” powiedział Miles Light, ekonomista z Marijuana Policy Griup. “Nie dziwimy się, że wzrost sprzedaży dostrzegany jest w prawie całej branży legalnej marihuany.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj