Dołącz do nas

Przemysł

Kolejna podwyżka cen marihuany w Urugwaju. 5 gramów kosztuje już 7 dolarów

Ceny legalnej marihuany w Kanadzie są za duże

Począwszy od tego miesiąca, konsumenci konopi w Urugwaju odczują kolejny wzrost cen marihuany. Wzrost spowodowany jest niedoborem marihuany w kraju i jednoczesną chęcią eksportu medycznej marihuany do innych państw.

W wywiadzie dla lokalnych mediów sekretarz National Drug Board, Diego Olivera, przypisał najnowszą „korektę” ceny „wprowadzeniu nowych technologii [w celu zagwarantowania] bezpieczeństwa produktu”.

Wzrost cen jest determinowany przez krajowy Instytut Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA), w porozumieniu z zatwierdzonymi firmami produkcyjnymi (ICC i Symbiosis), a także siedemnastoma aptekami, które sprzedają legalną marihuanę w Urugwaju.

W Urugwaju, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych w 2013 r., rosnące koszty konopi indyjskich do użytku przez dorosłych są częścią trwającego trendu, który rozpoczął się w ciągu ostatnich dwóch lat.

W 2017 r. pięciogramowy pakiet suszonych kwiatów kosztował 187 pesos urugwajskich (około 5 dolarów). Następnie w 2018 r. cena wzrosła do 213 urugwajskich pesos (około 6 dolarów), a w lutym 2019 r. Do 220 pesos (około 6,24 dolarów). Według stanu na sierpień 2019 r. pakiet pięciu gramów marihuany kosztuje 250 urugwajskich pesos (około 7 dolarów).

Według urugwajskiego Instytutu Regulacji i Kontroli Konopi do tej pory 36,876 Urugwajczyków zostało upoważnionych do zakupu konopi indyjskich w aptekach. Liczba ta stale rośnie od maja 2017 r., kiedy zarejestrowanych użytkowników konopi indyjskich było mniej niż 5000.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne