- Reklama -
Banner

Kolejna podwyżka cen marihuany w Urugwaju. 5 gramów kosztuje już 7 dolarów

Począwszy od tego miesiąca, konsumenci konopi w Urugwaju odczują kolejny wzrost cen marihuany. Wzrost spowodowany jest niedoborem marihuany w kraju i jednoczesną chęcią eksportu medycznej marihuany do innych państw.

W wywiadzie dla lokalnych mediów sekretarz National Drug Board, Diego Olivera, przypisał najnowszą „korektę” ceny „wprowadzeniu nowych technologii [w celu zagwarantowania] bezpieczeństwa produktu”.

Wzrost cen jest determinowany przez krajowy Instytut Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA), w porozumieniu z zatwierdzonymi firmami produkcyjnymi (ICC i Symbiosis), a także siedemnastoma aptekami, które sprzedają legalną marihuanę w Urugwaju.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W Urugwaju, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych w 2013 r., rosnące koszty konopi indyjskich do użytku przez dorosłych są częścią trwającego trendu, który rozpoczął się w ciągu ostatnich dwóch lat.

W 2017 r. pięciogramowy pakiet suszonych kwiatów kosztował 187 pesos urugwajskich (około 5 dolarów). Następnie w 2018 r. cena wzrosła do 213 urugwajskich pesos (około 6 dolarów), a w lutym 2019 r. Do 220 pesos (około 6,24 dolarów). Według stanu na sierpień 2019 r. pakiet pięciu gramów marihuany kosztuje 250 urugwajskich pesos (około 7 dolarów).

Według urugwajskiego Instytutu Regulacji i Kontroli Konopi do tej pory 36,876 Urugwajczyków zostało upoważnionych do zakupu konopi indyjskich w aptekach. Liczba ta stale rośnie od maja 2017 r., kiedy zarejestrowanych użytkowników konopi indyjskich było mniej niż 5000.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować