Dołącz do nas

Aktualności

Kolejna dostawa medycznej marihuany trafiła do Polski. Tym razem 15kg i nowa sieć sprzedaży

Powstaną narodowe uprawy medycznej marihuany w Polsce

Pod koniec zeszłego tygodnia do aptek trafiła kolejna dostawa konopi medycznych  SpectrumCannabis. Zgodnie z deklaracjami spółki, jest ponad dwukrotnie większa od poprzedniej. Producent zwiększył też dostępność suszu Red no. 2, podpisując umowę o współpracę z kolejnymi dwoma dystrybutorami farmaceutycznymi.

W ubiegły czwartek do Polski trafiła kolejna dostawa konopi medycznych SpectrumCannabis. Zgodnie z deklaracjami producenta, dla pacjentów dostępne jest obecnie 15 kg. suszu zawierającego około 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Kolejna dostawa ma wynieść już ok. 50 kg. Jednocześnie spółka sfinalizowała rozmowy z kolejnymi dwoma największymi dystrybutorami farmaceutycznymi w kraju, znacząco rozbudowując swoją sieć sprzedaży. Obecnie współpracuje już z Neuca, PharmaPoint, GenesisPharm.

Red no 2 medyczna marihuana

Ogromne zainteresowanie suszem przy poprzedniej dostawie spowodowało, że na naszą prośbę dystrybutor wprowadził jego reglamentację i realizował zamówienia oparte o konkretne recepty. Dlatego też podjęliśmy działania, które sprawią, że kolejne dostawy do Polski będą znacząco większe od poprzednich. Pod koniec roku chcemy sprowadzać 100 kg konopi w miesiącu. W tym czasie chcemy również wprowadzić na rynek konopie w formie olejków i kapsułek  – mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Obecnie produkt Spectrum Cannabis jest obłożony 23% podatkiem VAT. W zeszłym miesiącu spółka złożył do Krajowej Informacji Skarbowej wniosek z prośbą o interpretację nałożonego na susz podatku.

Uważamy, że obecna stawka podatku, jakim został obłożony susz jest zbyt wysoka.  Przed prowadzeniem na rynek wystąpiliśmy do GUS o jego kategoryzację w celu ustalenia należnego podatku. Mamy nadzieję, że decyzja zapadnie na naszą korzyść i już niedługo cena obniży się o 15 proc. – podsumowuje Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Kolejna dostawa konopi medycznych realizowana przez Spółkę pochodzi z Kanady. Susz został przepakowany w zakładach działających w Niemczech. Docelowo źródłem surowca w Europie będą jednak zakłady SpectrumCannabis w Danii. Zlokalizowane tam uprawy niebawem osiągną spodziewaną gotowość. Szacowana wielkość produkcji to 200 kg suszu tygodniowo.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne