- Reklama -
Banner

Kolejna dostawa medycznej marihuany trafiła do Polski. Tym razem 15kg i nowa sieć sprzedaży

Pod koniec zeszłego tygodnia do aptek trafiła kolejna dostawa konopi medycznych  SpectrumCannabis. Zgodnie z deklaracjami spółki, jest ponad dwukrotnie większa od poprzedniej. Producent zwiększył też dostępność suszu Red no. 2, podpisując umowę o współpracę z kolejnymi dwoma dystrybutorami farmaceutycznymi.

W ubiegły czwartek do Polski trafiła kolejna dostawa konopi medycznych SpectrumCannabis. Zgodnie z deklaracjami producenta, dla pacjentów dostępne jest obecnie 15 kg. suszu zawierającego około 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Kolejna dostawa ma wynieść już ok. 50 kg. Jednocześnie spółka sfinalizowała rozmowy z kolejnymi dwoma największymi dystrybutorami farmaceutycznymi w kraju, znacząco rozbudowując swoją sieć sprzedaży. Obecnie współpracuje już z Neuca, PharmaPoint, GenesisPharm.

Red no 2 medyczna marihuana

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ogromne zainteresowanie suszem przy poprzedniej dostawie spowodowało, że na naszą prośbę dystrybutor wprowadził jego reglamentację i realizował zamówienia oparte o konkretne recepty. Dlatego też podjęliśmy działania, które sprawią, że kolejne dostawy do Polski będą znacząco większe od poprzednich. Pod koniec roku chcemy sprowadzać 100 kg konopi w miesiącu. W tym czasie chcemy również wprowadzić na rynek konopie w formie olejków i kapsułek  – mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Obecnie produkt Spectrum Cannabis jest obłożony 23% podatkiem VAT. W zeszłym miesiącu spółka złożył do Krajowej Informacji Skarbowej wniosek z prośbą o interpretację nałożonego na susz podatku.

Uważamy, że obecna stawka podatku, jakim został obłożony susz jest zbyt wysoka.  Przed prowadzeniem na rynek wystąpiliśmy do GUS o jego kategoryzację w celu ustalenia należnego podatku. Mamy nadzieję, że decyzja zapadnie na naszą korzyść i już niedługo cena obniży się o 15 proc. – podsumowuje Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Kolejna dostawa konopi medycznych realizowana przez Spółkę pochodzi z Kanady. Susz został przepakowany w zakładach działających w Niemczech. Docelowo źródłem surowca w Europie będą jednak zakłady SpectrumCannabis w Danii. Zlokalizowane tam uprawy niebawem osiągną spodziewaną gotowość. Szacowana wielkość produkcji to 200 kg suszu tygodniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować