Kiedyś porównywał mózg pod wpływem marihuany do smażonego jajka. Dziś jest za legalizacją

0
2545

Oto kolejny znak, który pokazuje jak zmienia się stosunek do narkotyków. Aktor, który kiedyś grał w reklamie antynarkotykowej, porównującej mózg pod wpływem marihuany do gotującego się na patelni jajka, teraz odda głos za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii.

John Roselius zrobił karierę w Hollywood jako kaskader i gwiazda programów telewizyjnych, takich jak Starsky and Hutch oraz w filmach The Truman Show i Con-Air. Ale dla wielu zostanie on zapamiętany, jako aktor, który w 1987 roku zagrał w propagandowej reklamie antynarkotykowej “Just Say No”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ta scena zastraszyła miliony dzieci, które powinny dowiedzieć się na temat szkodliwości narkotyków. Strasznie zamiast edukacji to zły pomysł. Do dziś, kiedy ludzie widzą aktora na ulicy nazywają go “Egg Guy”.

Dwadzieścia osiem lat później Egg Guy potwierdził, że będzie głosował na “tak” w głosowaniu za przyjęciem ustawy o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii.

“Jestem w 100 procentach za legalizacją. To zdrowsze niż alkohol.”

Aktor przyznał się, że za propagandową reklamę otrzymał 360$ wypłaty. Przyznał też, że nigdy nie wierzył w to, że marihuana może ugotować mózg, tak jak jajko na patelni. Sam palił marihuanę w 1960 roku, kiedy mieszkał w San Francisco. Swoje doświadczenie z marihuaną uznał za “Najbardziej relaksujące uczucie” jakiego kiedykolwiek doznał.

Już 8 listopada w pięciu kolejnych stanach mieszkańcy będą mieli możliwość głosowania za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych. Już wiemy, że John Roselius na pewno poprze ustawę. Najnowsza sonda pokazuje, że już 60% Amerykanów popiera legalizację marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj