- Reklama -
Banner

Kenia zalegalizuje marihuanę? Podjęto już pierwsze kroki w kierunku legalizacji

Poseł do parlamentu Kenneth Okoth napisał do przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Justina Muturi, aby złożył petycję w sprawie legalizacji używania marihuany w Kenii.

Ustawa zdekryminalizowałaby posiadanie i używanie konopi indyjskich, wprowadzenie prawnego i regulowanego komercyjnego programu sprzedaży oraz nałożenie “progresywnych środków podatkowych” w celu “zwiększenia niezależności ekonomicznej Kenii i tworzenia miejsc pracy”.

Kenneth Okoth chce również, aby wszystkie sprawy karne przeciwko obywatelom skazanym za posiadanie marihuany zostały zniesione. Obecnie marihuana (lokalnie nazywana “Bhang”) jest nielegalna w Kenii – tak jak w większości Afryki.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Czy Kenia zalegalizuje marihuanę?

W piśmie z 21 września 2018 r. Kenneth Okoth chce, aby Parlament Kenii zalegalizował uprawę i używanie marihuany.

“Proponowana ustawa ma na celu zapewnienie uregulowań dotyczących uprawy i bezpiecznego stosowania marihuany, w tym rejestrację hodowców, producentów i użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dzieci/osób nieletnich przed bezprawnym użyciem, tak jak robimy to z tytoniem i alkoholem”- czytamy w liście.

Ustawodawca chce również rozwoju badań w zakresie uprawy i wykorzystania konopi do celów medycznych, przemysłowych i tekstylnych. Kenneth Okoth uważa również, że legalizacja marihuany pobudzi gospodarkę i stworzy nowe miejsca pracy.

“Zalegalizować, uregulować, opodatkować. Chronić dzieci, eliminować kartele narkotykowe, zmniejszać koszty utrzymywania drobnych przestępców w więzieniu. Rozwijać badania w celach medycznych i chronić naszą rodzimą wiedzę i rośliny, zanim zagraniczne firmy wykradną i opatentują wszystko. ” – czytamy w liście.

Prośba Okotha o legalizację marihuany w Kenii została opublikowana kilka dni po tym, jak RPA zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych. Trybunał Konstytucyjny RPA uznał, że zakaz naruszał prawo do prywatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować