- Reklama -
Banner

Kanadyjska firma konopna uzyskała zgodę na produkcję i sprzedaż “medycznej kokainy”

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psilocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków

Adastra powiedziała w komunikacie, że Health Canada – agencja federalna zarządzająca krajowym przemysłem konopnym – przyznała jej „licencję dealera” w sierpniu ubiegłego roku, a 17 lutego otrzymała ostateczną zgodę na „legalne posiadanie, produkcję, sprzedaż i dystrybucję”. zarówno kokainy, jak i psylocybiny.

Istnieją jednak pewne granice. Licencja daje firmie tylko możliwość sprzedaży do 1000 gramów psilocybiny i 250 gramów kokainy, ale może importować liście koki, za pomocą których będzie “produkować i syntetyzować” kokainę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Firma chce być „licencjonowanym producentem, testerem, ekstraktorem i sprzedawcą substancji kontrolowanych, w tym psilocybiny i psylocyny, zgodnie z licencją na sprzedaż substancji kontrolowanych”.

Kolumbia Brytyjska zdekryminalizowała posiadanie narkotyków od 31 stycznia, aby umożliwić dorosłym w wieku 18 lat i starszym posiadanie do 2,5 grama opioidów, kokainy, metamfetaminy i MDMA. Handel tymi narkotykami pozostaje nielegalny.

Adastra ma już duży udział w rynku koncentratów z marihuany, a jej marka Phyto Extractions jest dostępna w setkach sklepów w całej Kanadzie. Ale kokaina i psilocybina nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej.

Health Canada wyjaśniło agencji prasowej, że pozwolenie udzielone Adastrze dotyczy „sprzedaży wyłącznie do celów naukowych i medycznych”, co oznacza, że może sprzedawać te substancje tylko szpitalom, aptekom i naukowcom.

„Nie mogą sprzedawać produktów ogółowi społeczeństwa” – powiedziała agencja CBC.

„Jeśli surowe wymagania nie będą przestrzegane, Health Canada nie zawaha się przed podjęciem działań, które mogą obejmować cofnięcie licencji” – ostrzegła agencja w oświadczeniu dla CBC.

Premier Kolumbii Brytyjskiej, David Eby, powiedział dziennikarzom w tym tygodniu, że jest „zdumiony” tą wiadomością i skontaktuje się w tej sprawie z Health Canada. Eby powiedział, że rząd federalny udzielił Adastrze pozwolenia bez uprzedniej konsultacji z rządem prowincji.

Adastra nie jest jedyną firmą, która chce zająć się produkcją i dystrybucją psychodelików. Spółka Lucy Scientific Discovery, notowana na giełdzie Nasdaq, złożyła w zeszłym miesiącu podobny wniosek do rządu kanadyjskiego o produkcję zarówno kokainy, jak i heroiny, oprócz istniejących już zezwoleń na produkcję i sprzedaż psilocybiny, MDMA, LSD i meskaliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować