- Reklama -
Banner

Kanada śledzi używanie marihuany poprzez analizę ścieków. Oto wyniki

Przed oficjalną legalizacja marihuany w Kanadzie, agencja rządowa Statistics Canada chciała dokładnie określić, jak duża jest konsumpcja konopi w kraju, aby ocenić rozmiar nielegalnego rynku. Zwykle dane zbierane są poprzez ankiety, ale ponieważ używanie marihuany może być wciąż piętnowane, to Statistics Canada uznało, że ankiety nie będą do końca wiarygodne.

Dlatego zamiast przeprowadzić ankiety wśród mieszkańców, Statistics Canada postanowiło poszukać danych u źródła, a dokładnie w ściekach. Od marca do sierpnia 2018 r. Stats Canada przeanalizowało ścieki pięciu miast: Halifax, Montreal, Vancouver, Edmonton i Toronto. Analitycy przebadali próbki ścieków, aby wykryć ilość THC-COOH – metabolitu wytwarzanego przez ludzi po spożyciu przez nich substancji psychoaktywnej THC.

Całkowita ilość skonsumowanej marihuany

ilosc marihuany konsumowanej w kanadzieMontreal znalazł się na szczycie listy pod względem ilości THC-COOH znalezionych w ściekach miasta. Toronto i Vancouver zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, podczas gdy Edmonton i Halifax zajęły czwarte i piąte miejsce. Nie oznacza to oczywiście, że w Montrealu jest więcej konsumentów konopi niż gdziekolwiek indziej w Kanadzie, ponieważ duże stężenie THC-COOH może zostać wypaczone przez garstkę ciężkich konsumentów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ilość spożytej marihuany na osobę

Kanada ilość marihuany na jednego mieszkancaMiasto, które konsumuje najwięcej marihuany na mieszkańca, jest również najmniejszym miastem uwzględnionym w badaniu. Mowa tu o mieście Halifax, które pozostawiło Vancouver w tyle stawki.

Montreal zajął drugie miejsce, podczas gdy Toronto i Edmonton zajęły trzecie i czwarte miejsce na liście miast, w których przypada największa ilość marihuany na jednego mieszkańca.

Używanie marihuany do szacowania konsumpcji konopi

Dane dotyczące ilości metabolitu THC wykrytego w ściekach mogą potencjalnie pomóc w śledzeniu zmian w wykorzystaniu konopi w różnych odstępach czasu lub między poszczególnymi obszarami geograficznymi. Tego sposobu nie można jednak stosować, aby określić, jak dużo marihuany spożywają Kanadyjczycy.

Aby przedstawić takie szacunki, Statistics Canada potrzebuje dodatkowych informacji, takich jak ilość metabolitu, który jest wydzielany z konkretnej dawki i ilości, siły działania i sposobu konsumowania konopi. W przypadku konopi indyjskich istnieje wiele różnych produktów o różnych stężeniach THC, co dodatkowo utrudnia szacowanie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować