- Reklama -
Banner

Kanada śledzi używanie marihuany poprzez analizę ścieków. Oto wyniki

Przed oficjalną legalizacja marihuany w Kanadzie, agencja rządowa Statistics Canada chciała dokładnie określić, jak duża jest konsumpcja konopi w kraju, aby ocenić rozmiar nielegalnego rynku. Zwykle dane zbierane są poprzez ankiety, ale ponieważ używanie marihuany może być wciąż piętnowane, to Statistics Canada uznało, że ankiety nie będą do końca wiarygodne.

Dlatego zamiast przeprowadzić ankiety wśród mieszkańców, Statistics Canada postanowiło poszukać danych u źródła, a dokładnie w ściekach. Od marca do sierpnia 2018 r. Stats Canada przeanalizowało ścieki pięciu miast: Halifax, Montreal, Vancouver, Edmonton i Toronto. Analitycy przebadali próbki ścieków, aby wykryć ilość THC-COOH – metabolitu wytwarzanego przez ludzi po spożyciu przez nich substancji psychoaktywnej THC.

Całkowita ilość skonsumowanej marihuany

ilosc marihuany konsumowanej w kanadzieMontreal znalazł się na szczycie listy pod względem ilości THC-COOH znalezionych w ściekach miasta. Toronto i Vancouver zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, podczas gdy Edmonton i Halifax zajęły czwarte i piąte miejsce. Nie oznacza to oczywiście, że w Montrealu jest więcej konsumentów konopi niż gdziekolwiek indziej w Kanadzie, ponieważ duże stężenie THC-COOH może zostać wypaczone przez garstkę ciężkich konsumentów.

Ilość spożytej marihuany na osobę

Kanada ilość marihuany na jednego mieszkancaMiasto, które konsumuje najwięcej marihuany na mieszkańca, jest również najmniejszym miastem uwzględnionym w badaniu. Mowa tu o mieście Halifax, które pozostawiło Vancouver w tyle stawki.

Montreal zajął drugie miejsce, podczas gdy Toronto i Edmonton zajęły trzecie i czwarte miejsce na liście miast, w których przypada największa ilość marihuany na jednego mieszkańca.

Używanie marihuany do szacowania konsumpcji konopi

Dane dotyczące ilości metabolitu THC wykrytego w ściekach mogą potencjalnie pomóc w śledzeniu zmian w wykorzystaniu konopi w różnych odstępach czasu lub między poszczególnymi obszarami geograficznymi. Tego sposobu nie można jednak stosować, aby określić, jak dużo marihuany spożywają Kanadyjczycy.

Aby przedstawić takie szacunki, Statistics Canada potrzebuje dodatkowych informacji, takich jak ilość metabolitu, który jest wydzielany z konkretnej dawki i ilości, siły działania i sposobu konsumowania konopi. W przypadku konopi indyjskich istnieje wiele różnych produktów o różnych stężeniach THC, co dodatkowo utrudnia szacowanie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować