- Reklama -
Banner

Kanada: Policja przypomina, aby nie donosić na sąsiadów, którzy palą lub uprawiają marihuanę

Wydaje się , że nie do wszystkich Kanadyjczyków dotarła wieść o legalizacji marihuany. Policja w Toronto uruchomiła kampanię informacyjną, której celem było przypomnienie ludziom, aby nie dzwonili na policję, kiedy wyczują zapach marihuany unoszący się z domu sąsiada.

Policja opublikowała serię zabawnych tweetów, w których ludzie dzwonili na policję z oczywistych powodów. Jeden z tweetów pokazuje zdjęcie kobiety, która usiłuje odczytać mapę.

Podpis zdjęcia jest jednoznaczny: “Pytanie o drogę, kiedy się zgubisz, to nie jest powód do dzwonienia pod 911. Zgłaszanie dorosłych palących jointa też nie”.

Inne zdjęcie pokazuje kobietę, która patrzy do lodówki: “Pytanie, co zrobić z zamrożonym mięsem podczas przerwy w dostawie prądu, to nie jest rozmowa na 911. Zapach marihuany pochodzący z domu sąsiada też nie.”

Oba tweety zawierają uwagi na temat tego, gdzie legalne jest spożywać marihuanę (wszędzie tam, gdzie dozwolone jest palenie papierosów za wyjątkiem pojazdu mechanicznego) i kto może je spożywać (każdy, kto ma 19 lat i więcej).

Policja w Kanadzie nie chce otrzymywać zgłoszeń, w których zgłaszana jest uprawa marihuany u sąsiada lub publiczne palenie jointa, które nie są już przestępstwem.

Kampania kanadyjskiej policji spotkała się z mieszanymi reakcjami, a wiele osób wciąż dokładnie nie wie, jakie przepisy panują w prowincji, w której mieszka. Nic dziwnego, skoro niektóre prowincje zniosły zakaz dopiero w dniu poprzedzającym legalizację.

Niezależnie od tego, jak ocenisz tę kampanię, legalizacja marihuany w Kanadzie jest ważnym wydarzeniem, które może mieć wpływ na przepisy związane z jej używaniem w innych krajach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować