Kanada: Pacjenci będą mogli sami uprawiać marihuanę do celów medycznych

Kanadyjski sędzia federalny orzekł, że pacjenci stosujący marihuanę mają konstytucyjne prawo do uprawy własnej marihuany, obalając w ten sposób zakaz wprowadzony w 2013 roku przez poprzedni, konserwatywny rząd.

kanada sędzia uprawa medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jak podaje CBC News, w środę rano sędzia Michael Phelan orzekł, że rozporządzenia wprowadzone w 2013 roku wymagały kupowania medycznej marihuany tylko od bezpośrednich producentów, zamiast uprawy własnych roślin przez pacjenta.

W ten sposób przychylił się do pozwu złożonego przez czterech mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, którzy twierdzili, że taki zakaz i nakaz kupowania leczniczej marihuany od licencjonowanych producentów, stanowi naruszenie ich praw zagwarantowanych w Karcie Praw i Swobód

Zdaniem Michael’a Phelan, marihuana uprawiana pod nadzorem rządu jest zbyt droga i nie pozwala na kontrolę odmian i dawek potrzebnych do leczenia danych schorzeń.

W 2013, kiedy Rząd uchwalił nowy program medycznej marihuany twierdzono, że nowy system będzie bezpieczniejszą alternatywą dla uprawy marihuany przez pacjentów.

Procedura unieważniająca została zainicjowana przez czterech mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, którzy przekonywali, że regulacje dotyczące medycznej marihuany ograniczały ich dostęp do taniej medycyny.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -