- Reklama -
Banner

Kanada: Pacjenci będą mogli sami uprawiać marihuanę do celów medycznych

Kanadyjski sędzia federalny orzekł, że pacjenci stosujący marihuanę mają konstytucyjne prawo do uprawy własnej marihuany, obalając w ten sposób zakaz wprowadzony w 2013 roku przez poprzedni, konserwatywny rząd.

Jak podaje CBC News, w środę rano sędzia Michael Phelan orzekł, że rozporządzenia wprowadzone w 2013 roku wymagały kupowania medycznej marihuany tylko od bezpośrednich producentów, zamiast uprawy własnych roślin przez pacjenta.

W ten sposób przychylił się do pozwu złożonego przez czterech mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, którzy twierdzili, że taki zakaz i nakaz kupowania leczniczej marihuany od licencjonowanych producentów, stanowi naruszenie ich praw zagwarantowanych w Karcie Praw i Swobód

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zdaniem Michael’a Phelan, marihuana uprawiana pod nadzorem rządu jest zbyt droga i nie pozwala na kontrolę odmian i dawek potrzebnych do leczenia danych schorzeń.

W 2013, kiedy Rząd uchwalił nowy program medycznej marihuany twierdzono, że nowy system będzie bezpieczniejszą alternatywą dla uprawy marihuany przez pacjentów.

Procedura unieważniająca została zainicjowana przez czterech mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, którzy przekonywali, że regulacje dotyczące medycznej marihuany ograniczały ich dostęp do taniej medycyny.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować