- Reklama -
Banner

Kanada: Marihuana będzie legalna dla osób powyżej 18 roku życia

Najbardziej kontrowersyjną kwestią legalizacji marihuany w Kanadzie może być minimalny wiek potrzebny do jej zakupu. W stanach, które zalegalizowały marihuanę, marihuanę mogą legalnie kupić osoby powyżej 21 roku życia. W Kanadzie będzie trzeba mieć ukończone 18 lat, aby legalnie kupić marihuanę.

Powodem, dla którego zdecydowano się zezwolić osiemnastolatkom na zakup marihuany był fakt, że wprowadzenie zakazu dla osób poniżej 21 roku życia zachęci młodzież do korzystanie z czarnego rynku, a to zbliży młodych ludzi do przestępców.

“Biorąc pod uwagę ten biznes, myślę, że to obowiązek” – powiedział były szef policji w Toronto i szef ds. planowania premiera Justin’a Trudeau, Bill Blair.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Eksperci twierdzą, że ustalenie zbyt wysokiego, minimalnego wieku podniesie ryzyko korzystanie z nielegalnego rynku, zwłaszcza, że najwyższy wskaźnik używania marihuany mieści się w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat.

Profesor pediatrii na McMaster University w Ontario twierdzi, że legalizacje doprowadzi do zwiększenia liczby młodych ludzi, którzy zaczną używać marihuany.

“Jeden na siedmiu nastolatków uzależni się od marihuany, co wpłynie na jego życie, szkołę, perspektywy pracy, relacje społeczne i emocjonalne.”

Ustala legislacyjna wprowadzona w ubiegłym miesiącu spowodowałaby, że Kanada stałaby się drugim krajem na świecie po Urugwaju, w którym minimalny wiek niezbędny do zakupu marihuany wyniósłby 18 lat. Do tej pory osiem stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę, jednak aby ją kupić niezbędne jest ukończenie 21 lat.

Reprezentant Stanu Kolorado Jonathan Singer, w którym to marihuana została zalegalizowana w 2012 roku twierdzi, że stan również powinien obniżyć limit do 18 roku życia, aby całkowicie zlikwidować czarny rynek.

Federalna Minister Zdrowia, Jane Philpott powiedziała, że “każdy produkt jest ryzykowny, a tytoń i alkohol są legalne, chociaż stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.”

Młodzież w Kanadzie używa marihuany częściej, niż młodzież w innych krajach. 21 procent osób w wieku 15-19 lat zadeklarowało, że używa marihuany i 30 procent osób w wieku 20-24 lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować