- Reklama -
Banner

Kalifornia niszczy marihuanę o wartości 350 milionów dolarów. To efekt nowego prawa

W całej Kalifornii pojemniki na kompost są pełniejsze, a półki w sklepach z legalną marihuaną są coraz bardziej puste. W niedziele weszły w życie surowe zasady dotyczące marihuany, przez co w ciągu jednej nocy tysiące kilogramów legalnej trawki stały się niezgodne z prawem.

Nowe przepisy sprawiają, że wszystkie produkty z konopi indyjskich muszą być sprzedawane w opakowaniach zabezpieczonych przed otwarciem przez dzieci i muszą być poddane testom laboratoryjnym pod względem siły działania i różnych zanieczyszczeń. Dodatkowo, produkty spożywcze na bazie marihuany zostaną ograniczone do 100 mg THC w opakowaniu i podzielona na 10 mg porcji.

Wieści o marihuanapokalipsie  2018 roku sprawiły, że wiele osób zastanawiało się, jak dokładnie sklepy zniszczą tysiące kilogramów marihuany, która obecnie jest już niezdatna do sprzedaży.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Okazuje się, że Kalifornijskie Biuro Kontroli Konopi określiło odpowiednie procedury. Produkty niezgodne z prawem mają zostać wycofane z rynku. Sklepy mają również posiadać nagranie video z procesu niszczenia suszu konopi.

Aby wszystkich produktów nie trzeba było wyrzucać do śmieci, sklepy w Kalifornii w ostatnim czasie oferowały wysokie zniżki na susz, koncentraty oraz produkty spożywcze. W niedzielę zaczął się proces niszczenia. Tysiące kilogramów marihuany i produktów pochodnych zostały zamknięte w pojemnikach na kompost.

Kalifornia niszczy gigantyczną ilość marihuany

350 milionów dolarów to szacunkowa wartość zutylizowanej marihuany. Według rzecznika Kalifornijskiego Stowarzyszenia Przemysłu Konopnego  w Kalifornii, Josha Draytona, bardzo trudno jest dokładnie ocenić, jak wiele towaru musiało zniknąć z rynku.

Drayton szacuje, że samo Los Angeles wyrzuciło “tylko” kilka tysięcy kilogramów. Dla firm przejście na zasady wprowadzone 1 lipca jest częścią trudnego procesu, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i jakości produktu.

3 KOMENTARZE

 1. Cały ten “susz”, w ramach niszczenia, powinni wsadzić do ekstraktora, zrobić “olej”, popakować zgodnie z prawem i tyle.
  Ludzie chyba faktycznie tracą Rozum..

 2. Łza się w oku kręci. Pomimo tego, że zniszczona marihuana była X razy lepszej jakości od tej, którą oferuje polski czarny rynek komercyjny, to i tak nie spełniała nnajwyższych standardów jakości. Z punktu widzenia zwykłego konsumenta marihuany i jej przetworów który żyje w Kalifornii to bardzo dobra wiadomość. Nie dość, że na legalu kupujesz palonko, to jeszcze masz pewność, że kwiatek to 100% natura żadnej chemii.
  Tymczasem w Polsce….

  • Skąd miałeś wiedzieć, że 100% natura? Ja bym się obawiał, że wręcz odwrotnie: mnóstwo chemii, a spożywka chrzczona syntetykami, do tego jakaś partyzantka toksycznymi a palnymi rozpuszczalnikami.
   Tymczasem w Polsce, przynajmniej miejscowo, tłuste “baranki” ustąpiły chudym “kozom” outdoorowym, a outdoorowej pojarze u nas warunki glebowo-klimatyczne słabo służą.
   Ale tak, łza się w oku kręci: jakie to głupie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować