- Reklama -
Banner

Już jedna dawka grzybów psylocybinowych powoduje „znaczne” zmniejszenie objawów ciężkiej depresji

Ludzie z poważną depresją doświadczyli „znaczącej, trwałej poprawy” w swoich objawach po jednorazowej dawce psylocybiny – wynika z nowego badania opublikowanego przez American Medical Association (AMA).

Badanie nad psylocybiną i depresją

Zespół 18 badaczy z takich instytucji jak Uniwersytet Yale, Johns Hopkins University, NYU Langone Center for Psychedelic Medicine oraz San Francisco Veterans Affairs Medical Center, przeprowadził randomizowane badanie kliniczne z udziałem 104 dorosłych osób z głębokim zaburzeniem depresyjnym (MDD).

Badanie, które ukazało się w Journal of the American Medical Association (JAMA) w czwartek, obejmowało podawanie ludziom z MDD 25mg syntetycznej psylocybiny w 11 różnych klinikach na terenie USA i monitorowanie zmian w objawach przez sześć tygodni.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Skuteczność psylocybiny

W ciągu ośmiu dni pacjenci, którzy przeszli terapię z użyciem substancji psychodelicznych, połączoną z sesjami psychoterapii, zgłaszali zredukowane objawy depresji, które „utrzymywały się przez okres obserwacji 6 tygodni bez osłabienia efektu”.

Psylocybina podawana z wsparciem psychologicznym wiązała się z szybkim i trwałym efektem antydepresyjnym, mierzonym jako zmiana w punktacji objawów depresyjnych w porównaniu z aktywnym placebo”.

Zobacz też:

Skala oceny depresji Montgomery-Åsberg (MADRS)

Jednym z użytych narzędzi był MADRS, który mierzy nasilenie objawów depresyjnych w skali od 0 (najniższy poziom depresji) do 60 (najwyższy poziom depresji).

Przed rozpoczęciem leczenia średni wynik dla uczestników wynosił około 35. Grupa, która otrzymała psylocybinę, zauważyła znaczący spadek objawów do ósmego dnia, a ostatecznie ich wyniki spadły średnio o 19 punktów pod koniec badania. Średni wynik dla grupy placebo spadł tylko o około siedem punktów.

Psylocybina także poprawiła funkcjonowanie psychospołeczne w porównaniu” z placebo – stwierdzili badacze. „Leczenie psylocybiną wiązało się z poprawą w różnych badaniach eksploracyjnych, w tym zredukowanym nasileniem ogólnych objawów choroby, lękiem oraz samodzielnie zgłaszanymi objawami depresyjnymi, a także poprawą jakości życia.”

Terapia psylocybiną nie wykazała znieczulenia emocjonalnego obserwowanego przy standardowych lekach przeciwdepresyjnych”, co oznacza, że terapia psychodeliczna nie powodowała uczucia odrętwienia czy apatii. Co więcej, terapia psychodeliczna nie spowodowała żadnych „poważnych działań niepożądanych.”

Nie wystąpiły poważne działania niepożądane związane z leczeniem.”

Te odkrycia dodają dowodów, że psylocybina – podawana z wsparciem psychologicznym – może być obiecującą formą leczenia osób z głębokim zaburzeniem depresyjnym” – stwierdzili autorzy badania.

To tylko jeden z najnowszych przykładów badań wskazujących na terapeutyczne zastosowania substancji psychodelicznych, w miarę jak ustawodawcy i orędownicy na całym świecie dążą do legalizacji psychodelików.

Na przykład analiza opublikowana w czerwcu przyniosła nowe spostrzeżenia na temat mechanizmów, dzięki którym terapia z użyciem substancji psychodelicznych pomaga ludziom borykającym się z alkoholizmem.

Kolejne badanie opublikowane wcześniej tego miesiąca wykazało, że podanie niewielkiej dawki MDMA w połączeniu z psylocybiną lub LSD może zmniejszyć uczucia dyskomfortu, takie jak poczucie winy i strach, które czasami są skutkami ubocznymi spożywania tzw. magicznych grzybów czy samego LSD.

Na poziomie federalnym Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA) niedawno rozpoczął składanie wniosków o serię badań mających na celu zbadanie, jak substancje psychodeliczne mogą być używane do leczenia uzależnienia od narkotyków, planując przeznaczyć 1,5 miliona dolarów na wsparcie odpowiednich badań.

2 KOMENTARZE

 1. @Andrzej: Czy mógłbys dokładniej opisać przygotowania do wzięcia dawki? Mam na mysli czy byłeś trzeźwy przed wzięciem grzybów, a jesli tak to jak długo? O jakiej porze wziąłeś grzyby i w jakim miejscu? Czy nie obawiałeś się tzw. bad tripa i czy można się na niego skutecznie przygotować aby zapobiec?

 2. Potwierdzam. Po wielu latach stosowania ssri z przyjacielem zjedliśmy po 3g suszonych Golden Teacherów. Następnego ranka obudziłem się i poczułem, jakby ktoś zdjął ze mnie ogromny ciężar i pierwszy raz od wielu lat poczułem szczęście. Miesiąc później rozpocząłem mikrodawkowanie, które uskuteczniam już 7 miesiąc. Te 7.5 miesiąca to najlepszy czas jaki miałem od bardzo dawna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować