- Reklama -
Banner

Jakie stężenie THC we krwi określa, czy można prowadzić samochód?

Raport federalny stwierdził, że obecnie nie ma dowodów na wykrycie upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, pomimo, że w wielu stanach osoby posiadające stężenie THC powyżej normy są uznawane za winnych prowadzenia samochodów pod wpływem narkotyków.

“Niektóre stany ustalają limit THC w swoich przepisach wskazujących, że jeśli stężenie THC podejrzanej osoby przekracza poziom (zwykle wynosi on 5ng/ml krwi), podejrzany uznany jest za winnego jazdy pod wpływem narkotyków.” – stwierdza raport przeprowadzony przez Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Krajowej (National Highway Traffic Administration (NHTSA).

“Ten limit wydaje się być oparty na czymś innym, niż naukowe dowody. Ostatnie badania wskazują, że limity oparte na stężeniu THC we krwi nie są oparte na badaniach naukowych.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ponadto raport dotyczył również kwestii stężenia THC we włosach, ślinie i moczu, stwierdzając, że “obecnie nie ma metod opartych na dowodach, które mają na celu wykrycie upośledzenia prowadzenia pojazdów.”

W raporcie zauważono, że “osoby, w których organizmie wykryto marihuanę, wykazały niższą średnią prędkość, zwiększony czas jazdy poniżej limitu prędkości i zwiększoną odległość podczas jazdy za samochodem.” W 2014 roku Kolorado stało się pierwszym stanem i miejscem na świecie, w którym marihuanę do celów rekreacyjnych mogą legalnie kupić osoby powyżej 21 roku życia.

Alkohol w przeciwieństwie do marihuany był “związany z wyższą średnią prędkością (przekroczenie prędkości), większą zmiennością prędkości i większym procentem czasu spędzonego na przekraczaniu prędkości. Marihuana nie miała wpływu na zmienność prędkości.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować