Strona głównaEdukacja konopnaOdmiany marihuanyJakie są najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do uprawy na cele medyczne i...

Jakie są najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do uprawy na cele medyczne i jakie są ich właściwości lecznicze?

Jakie są najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do uprawy na cele medyczne i jakie są ich właściwości lecznicze?

Niektóre oferowane na rynku nasiona marihuany, zarówno cannabis sativa jak i cannabis indica, wyróżniają się tym, że mają silne właściwości lecznicze. Jakie zatem nasiona feminizowane, jak również najmocniejsze odmiany konopi można zaliczyć do tych wydajnych odmian, które z powodzeniem zastąpią medyczną marihuanę dostępną w aptekach?

Zastosowanie konopi w medycynie – wprowadzenie do tematu

Konopie indyjskie znane były już w Starożytności. W Egipcie, Grecji, Indiach ich prozdrowotne właściwości były doceniane i stosowane w leczeniu bólów, ran, bezsenności czy nawet epilepsji. Również konopie siewne cieszyły się zastosowanie medycznym, jak i przemysłowym.
W tej chwili medyczna marihuana jest dostępna i stosowana w coraz większej liczbie krajów. Na legalizację marihuany medycznej w 2017 r. zdecydowała się również Polska. Z medycznej marihuany, która jest dostępna na receptę w aptekach korzystają między innymi pacjenci, którzy cierpią na stwardnienie rozsiane, lekooporną padaczkę, czy sile bóle będące konsekwencją chorób nowotworowych.

Tym, którzy chcą zgłębić temat zastosowania konopi w medycynie polecamy cały artykuł: https://nasionamarihuany.pl/blog/w-jakich-chorobach-stosuje-sie-medyczna-marihuane

Najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do uprawy na cele medyczne

W tej chwili sklepy internetowe i stacjonarne na terenie Polski oferują szeroką gamę nasion konopi indyjskich. Są wśród nich najmocniejsze odmiany marihuany, jak również propozycje dotyczące najbardziej wydajnych odmian dających naprawdę obfite plony.

Nasiona konopi są dedykowane zarówno uprawie indoor, jak i outdoor. Nie brakuje wśród nich odmian o duże zawartości substancji psychoaktywnych, jak i tych, które mają niską zawartość THC.
Idealną odmianą, która ma wysoki poziom THC sięgający 20 proc, zaś niski CBD – na poziomie poniżej 1 proc. jest Chocolate Diesel. Nie brakuje oczywiście odmian o niskiej zawartości THC i bardzo wysokiej CBD.

Jednak decydując się na uprawę marihuany do użytku medycznego warto przyjrzeć się takim odmianom, jak m.in: Dance World, Pankiller XL, Royal Medic czy Medical Mass. Oczywiście przypominamy, że uprawa konopi indyjskich jest w Polsce nielegalna i karalna. Nie brakuje jednak krajów, w których marihuanę na własny użytek można uprawiać.

Właściwości lecznicze odmian konopi indyjskich

Najbardziej prozdrowotne działanie w konopiach ma kannabidiol CBD. To na bazie tego związku organicznego powstają m.in suplementy takie jak olejki CBD. Mają one szerokie spektrum zastosowania. Wspierają leczenie bezsenności, bólu, stanów zapalnych, łagodzą stany lękowe i koją nerwy.

Z kolei marihuana medyczna oprócz CBD, na wysoki poziom THC, którego działanie jest skuteczne w leczeniu skutków ubocznych chorób nowotworowych oraz wspomaga pobudzenie apetytu.
Oprócz tego medyczna marihuana wspiera leczenie m.in: choroby Parkinsona, Alzheimera, zespołu stresu pourazowego, niedoboru masy ciała, łuszczycowego zapalenia skóry czy stwardnienia rozsianego.

Źródło:
https://nasionamarihuany.pl/blog/w-jakich-chorobach-stosuje-sie-medyczna-marihuane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze
Mogą Cię zainteresować

Top 5 najmocniejszych odmian marihuany na Outdoor

W świecie uprawy marihuany outdoor, poszukiwanie odmian z największym stężeniem THC jest nieustającą pasją...

TOP 5 pełnosezonowych nasion marihuany odpornych na pleśń #outdoor2024

W świecie uprawy marihuany outdoor, wybór odpowiednich odmian to klucz do sukcesu. W krajach...

TOP 5 nasion marihuany na klimat środkowoeuropejski

W ostatnich latach, zainteresowanie uprawą marihuany na własny użytek wzrosło na całym świecie, również...

Top 5 pełnosezonowych odmian marihuany na outdoor 2024

Wśród entuzjastów uprawy marihuany na zewnątrz, wybór odpowiednich odmian jest kluczowym czynnikiem decydującym o...