- Reklama -
Banner

Jak wygląda praca w przemyśle marihuany

“Jak chcesz się czuć po paleniu marihuany?” jest jednym z pytań które zadaje Sloane Poorman, która pracuje jako Budtender w ambulatorium marihuany w Kolorado.

Próbuje się ona dowiedzieć o poziom tolerancji klienta, pytając: “Jak często palisz? Kiedy ostatni raz Pan palił?” Nawet pytanie w stylu: “Czy chcesz grać w gry wideo przez godzinę a następnie iść na spacer?” nie jest niczym niezwykłym.

Istnieją różne rodzaje trawki w zależności od tego, co chcesz robić.

W celu dokonania odpowiednich zaleceń, Poorman musi znać ponad 20 odmian marihuany, jak również znać różnice między paleniem suszu, jedzeniem i koncentratem. Aby to zrobić, musi ona spróbować wszystkich szczepów, co najmniej raz.

“Mój pracodawca zaleca palić je wszystkie“, powiedziała.

budtender-praca-marihuana
foto. Sloane Poorman

Legalizacja marihuany w Kolorado spowodowała, że pracuje ona jako Budtender sprzedawca topów – jeden z najgorętszych nowych zawodów w branży medycyny alternatywnej. W pierwszym miesiącu działalności, licencjonowane kliniki generowały ponad 14.000.000 dolarów zysków. Z tego powodu, zapotrzebowanie na sprzedawców marihuany nie zwalnia tempa.

Pierwszym zadaniem Poorman podczas jej zmiany jest zabranie kilogramów marihuany z ogromnego sejfu z tyłu sklepu, i zważenie wystarczającej ilości “próbek”.

Większość towaru pochodzi z hodowli marihuany która rośnie dwie przecznice od przychodni, ale niektóre sprowadzane są od indywidualnych plantatorów którzy przychodzą do sklepu, aby pokazać swój produkt.

Próbki umieszcza się w szklanych słoikach dla klientów, aby mogli sprawdzić zapach. Pracownicy korzystają z pałeczek, czasem lateksowych rękawiczek do wyjmowania topów.

praca-przy-marihuanie-budtender
foto. Sloane Poorman

Ale co budtender robi oprócz ważenia gandzi całymi dniami?

Jego obowiązkiem jest pomoc klientom, nawiązywanie z nimi kontaktów i oferowanie zaleceń dotyczących dawkowania zaleconych szczepów marihuany.

“Ludzie uważają, że palisz trawkę po to żeby się “zjarać”, ale to nie jest prawda”, powiedziała. “Istnieje kilka rodzajów trawki które pomagają na różne dolegliwości.

Mamy młodych ludzi którzy korzystają z leczniczej rośliny, jak również starszych ludzi którzy dorastali w latach 60-tych. Mieliśmy jedną starszą panią która przyszła, i powiedziała, że swoją pierwszą receptę umieści w pamiętniku.”

Podobnie jak większość zwolenników mary jane, Poorman uważa, że ​​marihuana jest o wiele zdrowszą alternatywą dla innych substancji, w tym alkoholu.

“Dlaczego alkohol jest legalny a marihuana nie? Nigdy nikt nie przedawkował, ani umarł od marihuany.”

Przychodnie z rekreacyjną marihuaną sprzedają również inne produkty dla miłośników marihuany:

baton-z-thc-marihuana
Baton Boulder Bar z 100mg THC (foto. Sloane Poorman)
baton-z-thc-marihuana
Cukierki z THC (foto. Sloane Poorman)
cukierki-thc-marihuana
Cukierki karmelowe z 100mg THC (foto. Sloane Poorman)

 

Zobacz też:

9 zawodów które stworzył przemysł marihuany

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.

Mogą Cię zainteresować