- Reklama -
Banner

Jak legalizacja marihuany może pomóc w zwalczeniu ISIS

Państwo islamskie i jego terroryści ucierpią, jeśli marihuana zostanie zalegalizowana. Tak twierdzi Franco Roberti, który jest zarówno szefem Włoskiej organizacji anty-terrorystycznej i anty-mafijnej.

W wywiadzie dla Reuters powiedział, że dekryminalizacja lub legalizacja marihuany zmniejszy zyski państwa islamskiego, które eksportuje marihuanę z Libii do Europy.

“Dekryminalizacja lub nawet legalizacja może być bronią przeciwko handlarzom, wśród których mogą być terroryści zarabiający na marihuanie,” powiedział Franco Roberti.

Szacuje się, że Włoska mafia zarabia około 36 miliardów dolarów rocznie z handlu narkotykami. Raport udostępniony przez Reuters potwierdza, że 10% funduszy państwa islamskiego pochodzi właśnie z handlu narkotykami.

“Międzynarodowy terroryzm utrzymuje się z działań przestępczych, które są typowe dla mafii, takie jak handel narkotykami, przemyt towarów handlowych, przemyt ropy naftowej, zabytków archeologicznych i dzieł sztuki,” powiedział Roberti.

Włoskie władze badają domniemane powiązania pomiędzy pełnomocnikami grup terrorystycznych i włoskimi rodzinami mafijnymi, które nadzorują różne działalności przestępcze, w tym fałszerstwa dokumentów.

Zwolennicy legalizacji marihuany i innych reform polityki narkotykowej mają wiele argumentów za, a słowa Franco Roberti dokładają kolejną cegiełkę potwierdzającą skuteczność legalizacji marihuany.

“Działania opierające się na kryminalizacji i karaniu (aktualna polityka antynarkotykowa) stworzyły ogromny, nielegalny rynek, który jest finansowany przez organizacje przestępcze.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować