- Reklama -
Banner

Jak legalizacja marihuany może pomóc w zwalczeniu ISIS

Państwo islamskie i jego terroryści ucierpią, jeśli marihuana zostanie zalegalizowana. Tak twierdzi Franco Roberti, który jest zarówno szefem Włoskiej organizacji anty-terrorystycznej i anty-mafijnej.

W wywiadzie dla Reuters powiedział, że dekryminalizacja lub legalizacja marihuany zmniejszy zyski państwa islamskiego, które eksportuje marihuanę z Libii do Europy.

“Dekryminalizacja lub nawet legalizacja może być bronią przeciwko handlarzom, wśród których mogą być terroryści zarabiający na marihuanie,” powiedział Franco Roberti.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Szacuje się, że Włoska mafia zarabia około 36 miliardów dolarów rocznie z handlu narkotykami. Raport udostępniony przez Reuters potwierdza, że 10% funduszy państwa islamskiego pochodzi właśnie z handlu narkotykami.

“Międzynarodowy terroryzm utrzymuje się z działań przestępczych, które są typowe dla mafii, takie jak handel narkotykami, przemyt towarów handlowych, przemyt ropy naftowej, zabytków archeologicznych i dzieł sztuki,” powiedział Roberti.

Włoskie władze badają domniemane powiązania pomiędzy pełnomocnikami grup terrorystycznych i włoskimi rodzinami mafijnymi, które nadzorują różne działalności przestępcze, w tym fałszerstwa dokumentów.

Zwolennicy legalizacji marihuany i innych reform polityki narkotykowej mają wiele argumentów za, a słowa Franco Roberti dokładają kolejną cegiełkę potwierdzającą skuteczność legalizacji marihuany.

“Działania opierające się na kryminalizacji i karaniu (aktualna polityka antynarkotykowa) stworzyły ogromny, nielegalny rynek, który jest finansowany przez organizacje przestępcze.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować