- Reklama -
Banner

Jak 14-latek zalegalizował medyczną marihuanę w Nowym Jorku

Nowy Jork jest 23 stanem w USA, który zalegalizował marihuanę do użytku medycznego, głównie za sprawą 14 letniego Olivera Miller i wysiłków jego matki, Missy. 

Oliver ma 14 lat i pochodzi z Nowego Jorku. Doznał urazu pnia mózgu w okresie prenatalnym, co powodowało setki napadów padaczki dziennie. Marihuana jest jedynym lekiem który może mu pomóc.

Był czerwiec 2014, kiedy 22 stany zalegalizowały używanie medycznej marihuany, ale Nowy Jork w tym zakresie działał powoli. Ruch legalizacji miał niski priorytet dla lokalnych polityków.

 

medyczna-marihuana-oliver

 

Sfrustrowana matka Olivera poświęciła życie dla legalizacji marihuany, poszukując rodziców dzieci które potrzebują tego samego lekarstwa co jej syn. Stworzyli oni stronę internetową i reklamę w celu wsparcia działania.

Rodzice przyszli ze swoimi chorymi dziećmi na spotkanie z lokalnymi politykami, a następie z senatorem Dean Skelos w celu pokazania, jak cierpią ich dzieci.

 

padaczka-marihuana-nowy-jork

 

Pierwotnie senator Skelos nie przywiązywał dużej wagi do legalizacji, jednak po spotkaniu z dziećmi które tak bardzo cierpią, zmienił postawę swego myślenia i zagłosował za legalizacją.

Wtedy, 5 lipca 2014 gubernator stanu Nowy Jork – Andrew Cuomo podpisał ustawę wprowadzającą program dla pacjentów medycznej marihuany w stanie Nowy Jork.

 

nowy-jork-legalizacja-medycznej-marihuany

 

Nowe prawo to istotny krok w celu wprowadzenia ulgi dla pacjentów żyjących z nadzwyczajnym bólem lub chorobą“, powiedział gubernator Cuomo.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 

Mogą Cię zainteresować