- Reklama -
Banner

Jak 14-latek zalegalizował medyczną marihuanę w Nowym Jorku

Nowy Jork jest 23 stanem w USA, który zalegalizował marihuanę do użytku medycznego, głównie za sprawą 14 letniego Olivera Miller i wysiłków jego matki, Missy. 

Oliver ma 14 lat i pochodzi z Nowego Jorku. Doznał urazu pnia mózgu w okresie prenatalnym, co powodowało setki napadów padaczki dziennie. Marihuana jest jedynym lekiem który może mu pomóc.

Był czerwiec 2014, kiedy 22 stany zalegalizowały używanie medycznej marihuany, ale Nowy Jork w tym zakresie działał powoli. Ruch legalizacji miał niski priorytet dla lokalnych polityków.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

 

medyczna-marihuana-oliver

 

Sfrustrowana matka Olivera poświęciła życie dla legalizacji marihuany, poszukując rodziców dzieci które potrzebują tego samego lekarstwa co jej syn. Stworzyli oni stronę internetową i reklamę w celu wsparcia działania.

Rodzice przyszli ze swoimi chorymi dziećmi na spotkanie z lokalnymi politykami, a następie z senatorem Dean Skelos w celu pokazania, jak cierpią ich dzieci.

 

padaczka-marihuana-nowy-jork

 

Pierwotnie senator Skelos nie przywiązywał dużej wagi do legalizacji, jednak po spotkaniu z dziećmi które tak bardzo cierpią, zmienił postawę swego myślenia i zagłosował za legalizacją.

Wtedy, 5 lipca 2014 gubernator stanu Nowy Jork – Andrew Cuomo podpisał ustawę wprowadzającą program dla pacjentów medycznej marihuany w stanie Nowy Jork.

 

nowy-jork-legalizacja-medycznej-marihuany

 

Nowe prawo to istotny krok w celu wprowadzenia ulgi dla pacjentów żyjących z nadzwyczajnym bólem lub chorobą“, powiedział gubernator Cuomo.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 

Mogą Cię zainteresować